GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2020 22:13   Güncelleme : 21-11-2020 22:24

RİMUFED Başkanı Tuncay Maşalacı'' Acil Durum Yoksa Hastaneye Gitmeyelim ''

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı Yaptığı Açıklamada ''Acil Durum Yoksa Hastaneye Gitmeyelim Refakatçi Sayısını Minimuma İndirelim'' dedi

RİMUFED Başkanı Tuncay Maşalacı'' Acil Durum Yoksa Hastaneye Gitmeyelim ''

CEVAHİR TOPALOĞLU

Başkan Maşalacı Yaptığı Açıklamada '' Kıymetli hemşehrilerimiz;
Artan vakalar ve dolayısıyla can kayıpları hepimizin malumudur. İçinde olduğumuz sonbahar ve yaklaşan kış ayını da göz önüne alınca hastalık oranlarındaki artıştan uzmanlarımız sürekli bahsetmektedir.

Rize'miz de de aynı durum söz konusudur. Rize'de hizmet veren hastanelerimizde zaman zaman gereksiz işgaller olabilmektedir. Refakatçi hususlarında hastanemizin kurallarını ihlal etmeden hareket etmek elzemdir.

Hastane içerisinde bizlere yapılan uyarılar ve çağrılar tamamen sağlığımız içindir. Yatak doluluk oranları ve acil servis doluluk oranlarının belirli seviyelere geldiği, covid - 19 belasının şuan ülkemizde ilk boy gösterdiği dönemden bu yana en yüksek seviyelerde olması hepimizi tedirgin etmektedir.

Uygulayacağımız bireysel karantina ile bu süreci atlatacak ve sağlıklı günlere yeniden kavuşacağız.

Gecesini gündüzüne katarak bizler için amansız mücadele veren sağlık personellerinin işlerini kolaylaştırmak bu süreçte bir vatani görevdir. Hastanelere acil bir durum söz konusu olmadıkça yönelmemek bu süreçte bir vatani görevdir.

Vatani görev söz konusu olunca Rizeli Aziz hemşehrilerimizin tutumu da bellidir, duruşu da bellidir. Duyarlı halkımıza teşekkür ediyor, sağlık ve sıhhat dolu gelecek diliyoruz.'' ifadelereine yer verdi