GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2020 12:13   Güncelleme : 17-11-2020 12:13

Yarın İkizdere' de Taksi ’nin İhalesi olacak

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz Rize’ de taksi durağı olmayan tek İlçe’nin İkizdere olduğunu belirterek, “Öncelikle Rize ilimizin ilçeleri içinde taksi durağı olmayan tek ilçe. Bazı ilçelerimizde 2-3 adet durak var” dedi.

Yarın İkizdere' de Taksi ’nin İhalesi olacak

Başkan Karagöz, “Hayalimizdeki modern insanın her ihtiyacına cevap verebilen şirin, otantik doğa ile modern yaşamın değerlerinin bir arada sentezlendiği Karadeniz’in tüm özelliklerinin yansıtıldığı bir ilçe. İlçemiz 898 km2 olan ilçemiz 7 mahalle 29 köy 104 yayladan teşekkül. Yazın nüfusu 30-40 binlere çıkan bir ilçe ve köylerin birçoğu merkezlere, havaalanına uzak. Rize’nin turizm ile anılan Çad ve Ayder vadisindeki doluluk artık turizmde İkizdere vadisini ön plana çıkartıyor” dedi.

Başkan Karagöz, “İkizdere’mizin önümüzdeki 7-8 yıllık Prodüksiyonu mevcut durumdan 2-3 kat büyümesi. Ovit kış kayak merkezi yavaş yavaş yatırım alıyor İkizdere belediyemizin jeotermal sahasında yakın zamanda sondaj çalışmaları başlayacak, Ridos termal & spa hotel ilçemizde bu anlamda ciddi bir değer, önümüzdeki yıl çamlık otel sözleşmesi doluyor. Yeni yatırım gelecek, Rize il özel idaresinin meles vadisindeki proje bile kendi başında büyük bir potansiyel üretecek her anlamda, çaykur İkizdere organik çay fabrikasını 2021 yatırım planları içine aldı, İkizdere’ de başlattığımız konut üretme girişimi önümüzdeki üç- dört yıl içinde 1.000, 1.200 konut üretme potansiyeli oluşturacak.  Ve benzeri birçok yönden gelişecek ilçemiz. Bütün bunlara biraz ‘da ticari bakabilirsek, önümüzdeki bu gayreti, gelişmeyi görebilirsek! İkizdere TAKSİ hizmetin yanımda kârlı da bir yatırım olacak. 18 Kasım 2020 Çarşamba(Yarın)saat: 10.00 İkizdere belediyesi toplantı salonunda İkizdere TAKSİ ihalemiz var. İhale şartnamesini İkizdere belediyesinden temin edebilirsiniz” dedi.