GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2020 16:29   Güncelleme : 13-11-2020 16:29

SMOKING ON THE STREET IS FORBIDDEN

Koronavirüs Tedbirleri kapsamında İç işleri bakanlığı tarafından gönderilen genelge Rize'de yürürlüğe girdi.

SMOKING ON THE STREET IS FORBIDDEN

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Kemal ÇEBER başkanlığında üyelerin iştiraki ile İçişleri Bakanlığımızın 11.11.2020 tarihli ve 18579 sayılı “Koronavirüs Ek Tedbirleri” konulu genelgesine istinaden bugün toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı'da Osman Karavin Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi, Pazar Caddesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı, Memişağa Parkı, toplu taşıma araç durakları, okul çevreleri, cami çevreleri ve bekleme yerlerinde , İlçelerde ise İlçe Hıfzıssıhha Kurullarınca gerekli görülen diğer alanlarda maske kullanımını ihlal ederek yada maskeyi aşağı indirerek sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi. 

Ayrı zamanda uzun zamandır gündemde olan işyeri sahiplerinin ve misafirlerinin işyeri önlerinde, çay ocakları önlerinde, masa ve sandalye koyarak veya ayakta maske kullanımını ihlal ederek, maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin yasaklanmasına da karar verildi.

MASKESİNİ İNDİREREK SİGARA İÇMEKDE YASAK

"Pazar yerlerinde tuhafiye ve züccaciye alanları dahil müşteri ve pazarcıların maske kullanımını ihlal ederek yada maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin toplum sağlığının korunması ve bulaşa sebep olunmaması maksadıyla yasaklanmasına" karar verildi.