GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2020 12:56   Güncelleme : 10-11-2020 12:56

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN EMEN 'İN 10 KASIM MESAJI

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün 82. ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN EMEN 'İN 10 KASIM MESAJI

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen Mesajında ''Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.

İstiklal mücadelesine önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün azmi ve milletine olan inancı doğrultusunda yılmadan çalışarak O'nun bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkacağız. İnandığı yolda emin adımlarla yürüyen; eğitime, sanata bilime, milli kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkan çağdaş ve güçlü Türkiye için çalışan dürüst ve ahlaklı nesiller yetiştirmek bu noktada bize düşen en büyük görevdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına, tüm gazilerimize şükranlarımı sunar; şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim.'' İfadelerine Yer Verdi