GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 14:16   Güncelleme : 09-11-2020 14:16

Rize CHP Afet Bölgesini Ziyaret Etti

Önceki gün Yağan yağmurlar nedeniyle heyelan yaşanan Pazar İlçesi Zafer Mahallesi Tonyalı mevkiinde meydana gelen afet bölgesine Rize CHP İl örgütü ziyaret ederek afetzedelerden bilgi aldı

Rize CHP Afet Bölgesini Ziyaret Etti

CHP Rize İl başkanlığı önceki gün yağan yağmurlardan sonra Pazar ilçesinde meydana gelen afet bölgesini ziyaret ederek afetzedelerden bilgi aldı. CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, Pazar ilçe başkanı Kazım Balta, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ömer Hocaoğlu, Belediye Meclis Üyesi Arif Bayraktar, Hasan Telatar ve Selçuk Vatandaş'la birlikte incelemelerde bulundu.

CHP Rize İl başkanı ziyaretten sonra yaptığı açıklamada, “Ciddi bir toprak kaymasının yaşandığı Pazar İlçesi Zafer Mahallesi Tonyalı Mevkiinde heyelanın olduğu bölgedeki 8 ev boşaltıldı ve 22 kişi tahliye edildi. Tahliye edilen kişiler komşu evlere yerleştirildiler. Fakat bu geçici bir durum çünkü heyelanın olduğu bölgedeki evlerde oturma şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın mağduriyeti acil olarak giderilmeli ve öncelikli olarak barınma sorunları çözülmelidir. Ayrıca ekonomik destek de sağlanmalıdır” dedi.