SPOR
Giriş Tarihi : 08-11-2020 12:17   Güncelleme : 08-11-2020 12:22

Şevki Tonyalı Resmen Erbaaspor'da!

Erbaaspor Şevki Tonyalı ile anlaşmaya varıldı, imzalar atıldı.

Şevki Tonyalı Resmen Erbaaspor'da!

Erbaaspor, Teknik Direktör Ferruh Özgün İle yolları ayırdıktan sonra 2020 - 2021 sezonuna Tecrübeli Teknik Direktör Şevki Tonyalı ile devam etme kararı aldı.


Şevki Tonyalı ile anlaşmaya vararan Erbaaspor Teknik heyeti; ”.Erbaaspor'umuzda teknik direktörlük görevine Şevki Tonyalı getirilmiştir. Tonyalı gecen sezon Pazarspor'la şampiyonluk yaşamıştır. Camiamıza ve hocamıza hayırlı olsun. Şevki Hocamıza ve ekibine başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.


Sezon sonuna kadar anlaşma imzalayan Şevki Tonya’lının yardımcılığını Selçuk Yıldırımkaya, Tuncay Köseoğlu, ve Özgür Atalay  yapacak.

 ŞEVKİ TONYALI KİMDİR?

Futbolculuk hayatına Pazarspor’da başlayan Şevki Tonyalı, profesyonel olduktan sonra Hopaspor, Malatyaspor, Rizespor ve son olarak yine Pazarspor’da futbol oynadı. Aktif futbol hayatına son verdikten sonra menajerlik görevi yapan Tonyalı; Tokatspor, Pazarspor, Artvin Hopaspor, Beylerbeyispor’da teknik direktörlük görevi yaptı.

Şevki Tonyalı, 2013 yılında ‘Fonex'le Yılın Futbol Oscarları’’ programında 3. Lig'de yılın en iyi teknik direktörü ödülünü alırken, Pazarspor takımını 2013 ve 2020 yılında iki kez 3.Lig’den 2. Lige çıkardı.