GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2020 22:31   Güncelleme : 06-11-2020 22:31

HAYAT BOYU ÖĞRENME,HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISINA KATILDI

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Ardeşen ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme,Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon toplantısına katıldı.

HAYAT BOYU ÖĞRENME,HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISINA KATILDI

Toplantıya Ardeşen Belediye Başkanı  Avni Kahya, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Ardeşen İlçe  Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar ve kurum müdürleri katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Avni Kahya, öğrenmenin beşikten mezera kadar devam ettiği bir süreç olduğunu belirterek her insanın kendisini geliştirme, mevcut bilgi ve becerilerinin üzerine yenilerini koyma bilincine sahip olması gerektiğini belirtti.

Belediye olarak vatandaşların kendilerini geliştirmelerine yönelik yapılacak her türlü çalışmaya maddi ve manevi destek vermekten mutluluk duyacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Avni Kahya, tüm kurumları bu tür çalışmalara destek vermeye davet etti.

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ise konuşmalarında devletimizin vatandaşlarına yönelik her türlü eğitimsel süreci Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü üzerinden yürüttüğünü ve Bakanlığımızın bu çalışmaları son derece önemsediğini ifade etti. Pandemi sürecine rağmen vatandaşlarımızın kendilerini geliştirmelerine yönelik çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Emen,Halk Eğitim Merkezileri,Mesleki Eğitim Merkezleri,Yetişkin Eğitim ve  Okuma-Yazma Kursları ve Açık Öğretim Okulları başta olmak üzere birçok kurumun vatandaşlarımıza hizmet ettiğinin altını çizdi.

Özellikle Halk Eğitim Merkezlerinde vatandaşlarımıza yönelik açılan kursların mesleki anlamda da kursiyerlere büyük katkılar sunduğunun alltını çizen Müdürümüz, vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda her türlü eğitimi verebilecek güce sahip olduklarını dile getirdi. 

Bu anlamda bu zamana kadar açılan kurslarda emek veren kurum müdürlerine, öğretmenlere ve usta öğreticilere teşekkür ederek, açılan kurs oranlarının artması için de desteklerini esirgememeleri ricasında bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ,Sayın Bakanımızın her zaman gerek salgın dönemindeki veli eğitimleri, gerek okuma yazma kursları, gerekse özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin velilerine yönelik programlarda bizzat takipçi olduğunu ve hatta haftalık sayı takibinde bulunarak desteğini kişisel sosyal medya hesaplarından da verdiğini hatırlattı. 

Kurum müdürlerinden çevredeki vatandaşların eğitim yönünden ihtiyaçlarının belirlenmesi noktasında hassas olmalarını isteyen Engin Emen, öğrenmenin yaşı yoktur ilkesinden hareketle vatandaşlarımızın hizmetinde olduklarını dile getirdi.