GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2020 23:31   Güncelleme : 05-11-2020 23:31

TOPALOĞLU 'NDAN BÜLENT ECEVİT İÇİN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize Merkez İlçe Başkanı Necati TOPALOGLU, eski Başbakan ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 3. Genel Başkanı, Demokratik Sol Partisi (DSP) Genel Başkanı Bülent Ecevit’in ölümünün 14. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

TOPALOĞLU 'NDAN BÜLENT ECEVİT İÇİN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ MESAJI

CEVAHİR TOPALOĞLU 

Bülent Ecevit'i saygı ve minnet ile andığını bildiren Topaloğlu , mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Türk siyasi hayatına, nezaketi, cesareti, güveni ve dürüstlüğü kazandıran devlet adamı olarak halkımızın gönlündeki yerini her zaman koruyan Bülent Ecevit aramızdan ayrıldığı 05 Kasım 2006 tarihinin üzerinden 14 yıl geçmiş olmasına rağmen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkıyla ilgili düşünceleri hala, en çok ihtiyaç duyduğumuz siyaset yapma biçimi olarak varlığını sürdürmektedir. Bülent Ecevit'in Türk siyasetinin ve solun en önemli liderlerinden olduğunu vurgulayan CHP Rize  Merkez İlçe Başkanı TOPALOGLU, "Ne ezen, ne ezilen, insanca hakça bir düzen" şiarıyla toplumun her kesimine hitap ederek, böylesi derin bir siyasi anlayışın temsilcisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, Bülent Ecevit’in ilkelerine sahip çıkmaya devam edecektir" şeklinde konuştu. 

Bülent Ecevit'in Cumhuriyet kazanımlarının tavizsiz savunucusu olduğuna vurgu yapan Topaloğlu 
"Eski Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’i, ölümünün 14. yıldönümünde saygıyla ve şükranla anıyorum." ifadelerini kullandı.