GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2020 13:05   Güncelleme : 05-11-2020 13:27

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Çamlıhemşin ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

 Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Çamlıhemşin ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.

CEVAHİR TOPALOĞLU 

ÇAMLIHEMŞİN- Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka tarafından ağırlanan, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen’e Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan Zil Kale maketi hediye edildi.

Daha sonra Ziyaretler kapsamında Çamlıhemşin Anadolu İman Hatip Lisesi'ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen'e ziyaretinde Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka ‘da eşlik etti.

Ziyaret sırasında özellikle tarihi ve kültürel eserler için oluşturulan köşeyi ilgiyle inceleyen Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Okul Müdürü Osman Aslıyüksek' ten yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

daha sonra Ziyaretler kapsamında Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Engin Emen'e ziyaretinde Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka' da eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen Halk Eğitim Merkezinde yapılan el emeği göz nuru eserleri inceleyerek Kurum Müdürü Ertan Berberoğlu ve usta öğreticilerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Son olarak Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Çamlıhemşin Yamantürk Öğretmenevi'nde Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka'nın da katıldığı toplantıda ilçedeki kurum müdürleri ile bir araya geldi. 

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen '' yüz yüze eğitimin başladığı andan itibaren birinci önceliklerinin öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim öğretim çalışmalarını yürütmelerinin olduğunu ifade ederek bu konuda gereken tüm önlemlerin titizlikle alınmasını istedi.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü olarak gerek dezenfektan ve maske gerekse temizlik malzemeleri olarak okullarımıza her türlü imkanı sunma konusunda hazır olduklarını ifade eden Müdürümüz kurum müdürlerinin bu konuda destekçileri olduğunun altını çizdi.

Uzaktan eğitim kapsamında olup henüz yüz yüze eğitime başlamamış sınıflardaki öğrencilerimiz için de teknolojinin tüm imkanlarının kullanılmasınının ve erişilmeyen hiçbir öğrencinin kalmamasının önemine vurgu yapan Müdürümüz, EBA Destek Noktalarının da bu aşamada etkin bir şekilde kullanılmasını istedi.

Bu süreci en verimli şekilde yürütülmesi için gerekli azim ve kararlılığa ve özverili bir ekibe sahip olduklarını belirtten Milli Eğitim Müdürü Engin Emen gösterdikleri gayretten dolayı kurum müdürlerine teşekkür etti.''