GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2020 12:00   Güncelleme : 28-10-2020 12:06

AŞK ENGEL TANIMAZ

Ömrünü Kur’an hizmetine adamış İsrafil ÇELİK hoca Mevlit kandili gününde hafızlar kervanına bir yeni hafize daha ekledi.

AŞK ENGEL TANIMAZ

Ömrünü Kur’anı okumaya, okutmaya adamış ihlas ve samimiyetle aralarında dünya birincileri ve çok sayıda Türkiye birincisi olan, yüzlerce hafız yetiştirmiş hoca efendi bu işin emekliliği yok tur diyerek hasta yatağında eli ayağı tutmamasına rağmen hafız yetiştirmeye devam ediyor.

Evlatlarını  birer Kur’an muhafızı yaptıktan sonra torunlarını da bu halkaya katmak isteyen İsrafil Çelik hoca Mevlit kandili gününde son torununu da hafızlar kervanına katmanın mutluluğunu yaşadı.

Dört torunundan üçünü hafız yapan İsrafil hoca bir yıl önce üçüncü torunu Güneysu İlçe Müftüsü Abdulkerim Çelik’in kızı İclal Çelik’i bu kervana katmıştı. Bu yıl mevlit kandili gününde son torunu Elif Sude Çelik’i hafızlar kervanına katmanın mutluluğunu yaşadı.

Ömrünü Kur’an hizmetine adamış 1 400 yıllık zincire binlerce halka eklemiş  bu hafızların yetişmesinde hoca efendiye en büyük desteği sağlayan muhtereme zevceleri Hediye Çelik hanımefendiye Allahtan Rahmet, İsrafil hocamıza sağlıklı sıhhatli uzun ömürler diliyor bütün islam aleminin kandilini kutluyoruz.