SİYASET
Giriş Tarihi : 18-10-2020 20:37   Güncelleme : 18-10-2020 21:20

Ak Parti Rize'de kongreler Fındıklı ve Çayeli ile devam etti

Ak Parti Fındıklı'da Yeni Başkan İsmail Fethi Velioğlu olurken , Çayeli'nde ise İshak Karahan Güven Tazeledi

Ak Parti Rize'de kongreler Fındıklı ve Çayeli ile devam etti

CEVAHİR TOPALOĞLU 

FINDIKLI- Ak Parti'de  Bugün gerçekleştirilen Fındıklı İlçe kongresinde Yeni Başkan İsmail Fethi Velioğlu olurken  , Çayeli’nde ise İshak Karahan yeniden başkanlığa seçildi.

Ak Parti Rize İl Teşkilatında kongreler Bugün gerçekleştirilen Fındıklı ve Çayeli 7. Olağan İlçe Kongreleriyle devam etti. Yoğun katılımın olduğu kongrelerde sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

İlk olarak Fındıklı İlçe kongresi gerçekleştirildi. Fındıklı Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Fındıklı 7. Olağan İlçe Kongresinde İsmail Fethi Velioğlu  tek liste ile girdiği seçimde başkanlığa seçildi. 

Ak Parti Fındıklı ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu: 

Detaylar eklenecek...

ÇAYELİ- İkinci olarak Çayeli İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Çayeli Öğretmenevi 'nde gerçekleştirilen Çayeli 7. Olağan İlçe Kongresinde mevcut Başkanİshak Karahan tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. 

Ak Parti Çayeli İlçesi Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

detaylar eklenecek...

Kongrelere; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı , Eski Gençlik ve Spor Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Ak Parti Rize İl Koordinatörü Zonguldak Milletvekili Polat Türkemen, Rize İl Başkanı İshak Alim, Gençlik Kolları Rize İl Başkanı Kadir Ali Çelik, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, siyasi parti ve STK başkanları ve partililer katıldı .

Kongreler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Başkanlık Divanı seçimi yapıldı. Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve Divanın kurulmasıyla başlayan kongreler protokol konuşmalarıyla devam etti.

Kongrelerde Ak Parti Fındıklı İlçe Başkanı Serkan Ellialtı, Önceki Dönem Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, eski Gençlik ve Spor Bakanı Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak,  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Çayeli'nde İlçe Başkan Adayı İshak Karahan, Önceki Dönem Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, eski Gençlik ve Spor Bakanı Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak,  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı 'da birer konuşma yaptılar .