GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2020 11:47   Güncelleme : 10-10-2020 11:47

Rize’ye Yapılacak Her yatırımın Fizibilite çalışması iyi yapılmalı

Saadet Partisi Rize İl başkanı Av Muhammet Kaçar, TV53 te Gazeteci Mustafa Bayrak ile Rize Gündemi programında pandemi dönemi parti çalışmalarını ve Rize’ye yapılan yatırımları konuştu

Rize’ye Yapılacak Her yatırımın Fizibilite çalışması iyi yapılmalı

Saadet Partisi Rize İl başkanı Muhammet Kaçar TV 53 te yayınlanan programda partisinin sadece seçim döneminde değil her zaman sokakta olduğunu ifade etti. Başkan Kaçar açıklamasında, “Türkiye altı aylık bir pandemi süreci geçirdi. Pandemi süreci öncesi sahaya inip Rizeli hemşerilerimizin sorunlarını dinliyorduk. Bu sorunlara çözüm üretme adına çalışmalar yapıyorduk. Pandemi süreciyle karşılaştık. Bu dönemde parti çalışmalarımızı aksatmama adına telekonferans üzerinden toplantılar yaptık. Pandemi de biraz sakinlik olduğunu görüyoruz. Şimdi toplantılarımızı maske, mesafe ve hijyen kuralına uyarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu ayın 18 inde partimizin 7. Rize olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. Tüm hemşerilerimizi kongremize bekliyoruz” dedi.

Saadet Partisi Rize İl başkanı kaçar açıklamasında, “Rize’ye yapılacak her yatırımın, ilimize katkı sağlayacağını kabul ediyoruz. Bu anlamda iyi hizmetlere destekleri esirgemiyoruz.  Ancak yapılacak işlerde acele karar alınmasına karşıyız. Çünkü daha sonra geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkabiliyor. Yapılacak yatırımların etüt, fizibilite çalışmalarının çok iyi yapılması gerekir. Paketleme Fabrikası yapıldı. Çaykur’ un çayından daha önce aldığımız lezzeti alamıyoruz. Bunu araştırdığımızda o paketleme fabrikasındaki aksamda olan yanlış düzenlemelerden kaynaklandığını gördük. Bu durum çayın kalitesini de etkiliyor. Daha önce serpme usulü paketleme yapılırken orada vakumlama tipi paketleme yapılıyor. Vakumlama da çayımız toz haline dönüşüyor ve içilen çay bulanık oluyor. Burada yapıldığı hatalar gibi diğer konularda da telafisi imkânsız zararlarla karşılaşmama adına enine boyuna, etraflıca düşünülmeli, araştırmalar ve incelemeler yapılmalıdır. Ondan sonra yatırımların yapılmalıdır. Süreç içerisinde gördüğümüz aksaklıkları dile getirmeye devam edeceğiz. Tek amacımız Rize’mizin layık olduğu şehir haline getirilmesidir” dedi.