GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2020 22:16   Güncelleme : 09-10-2020 22:16

Rize'de “Akıllı Saat Projesi” Hayat Geçti

Rize İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Akıllı Saat Projesi” hayata geçirildi.

Rize'de “Akıllı Saat Projesi” Hayat Geçti

Rize İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Alzheimer hastası, zihinsel engelli vatandaşlar ile küçük yaşta çocukların çeşitli sebeplerle evlerinden ayrılarak kaybolmaları durumunda, kayıp şahısların yerinin konum olarak tespit edilerek en kısa sürede bulunması hedefleyen Akıllı Saat Projesi başlatıldı.

Rize Valiliği tarafından, 08 Ekim 2020 tarihi itibariyle, Rize İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde, Jandarma sorumluluk sahasında yaşayan 24 ihtiyaç sahibi vatandaş için temin edilen akıllı saatlerin teslimine başlandı.

3-003.jpg

Bu kapsamda Rize Valisi Kemal Çeber tarafından Rize İl Jandarma Komutanlığında bir aileye akıllı saat verildi.

Vali Çeber, proje hakkında yaptığı değerlendirmede; “ Valiliğimiz tarafından başlatılan ve İl Jandarma Komutanlığımız koordinesinde gerçekleştirilen Akıllı Saat Projesini çok önemsiyorum. Bu proje ile birlikte kaybolma riski bulunan vatandaşlarımıza ulaşmamız çok daha kolay olacak. Vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşayabileceği olumsuzlukları da engellemiş olacağız. Gelişen teknolojinin bizlere getirdiği avantajları güzel bir şekilde kullanarak vatandaşlarımıza hizmet vermekten çok mutluyuz.

a.jpg

Bu bağlamda bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum“ dedi.

Akıllı saatler ilçelerde Kaymakamlar ve İlçe Jandarma Komutanları tarafından sahiplerine ulaştırıldı.

Kaynak Olayrize.Com