GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2020 09:59   Güncelleme : 08-10-2020 09:59

Görevden Almak Yetmez, Yargılanmalıdır

Eski Başbakan Ahmet Mesut Yılmaz Başbakanımıza Yapılan Hakareti Kınıyorum, Mezcup’un Görevden Alınması Yeterli Değildir.

Görevden Almak Yetmez, Yargılanmalıdır

avatan partisi Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Geçtiğimiz günlerde Tweetler hesabından Eski Başbakan Mesut Yılmaz'a hakaret eden GATA eski Baş Hekim yardımcısı Ali Edizer için sert açıklamalarda bulundu. Edizer’ i meczup olarak niteleyen Kabil, yargılanmasını da istedi

Mesut yılmaz’ ın Rize’deki sağ kolu olarak bilinen ve Rize’den 3 dönem milletvekillik yapan Ahmet kabil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Üç gündür sosyal medyada gündem olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nde BAŞBAKANLIK yapmış, halk tarafından sevilen, dürüst, adaletli, milletimizin müşterek değerlerine saygılı, inançlı, Türkiye'de bir değer olduğuna inandığımız, eski Başbakanımız Sayın Mesut Yılmaz’a devlet kurumu olan GATA hastanesinde, maalesef inisiyatif ve yetki verilen meczup, sorumsuz, seviyesiz kişinin hakaretini ve bu hakarete sessiz kalan ilgili kurumları, Rize halkı olarak kınıyoruz. Yalnız Sağlık Bakanı tarafından görevden alınması, bizce yeterli değildir” dedi.

Edizer için savcılara çağrıda bulunan Rize eski milletvekili Ahmet kabil, “Halkımızı yalan yanlış beyanlarla kin ve düşmanlığa teşvik eden, medeni kanunla alay edercesine, cinsiyetçilik yapan örf ve adetlerimizi hiçe sayan, bu kişi ile ilgili halk olarak şikâyetimizin Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Savcılıklarımızca değerlendirilmesi talebimizdir” dedi.

İmam Hatip Okulları kapatılmamıştır

İmam Hatip Liselerinin kapatılmadığı ı kaydeden Eize eski milletvekili Ahmet Kabil, “İmam hatip okulları kapatılmamıştır. Orta öğretim bölümü 8 yıllık kesintisiz öğretim kapsamında ilköğretim bölümüne aktarılmıştır. Kur’an kursları ile ilgili yanlış ithamların aksine, koalisyonun en küçük ortağı ANAP olarak ilköğretimin 5.sınıfından sonra, Kur’an kurslarına gidilebilmesi için komisyonlarda ve genel kurulda gayretlerimiz yeterli olmamıştır. Başörtüsünü genel kurulda ve komisyonlarda en çok savunan parti yine Mesut Yılmaz döneminde Anavatan Partisidir. Anayasa Mahkemesi'nin yasaklama kararı nedeni ile gayretlerimiz yeterli olmamıştır. Grup Yönetim Kurulu üyesi olarak genel kurulda 25 Aralık 1999'da yapılan 43. birleşim, milletvekili konuşmaları incelenebilir. Bu şekilde kin ve nefreti teşvik etmek, bölücülüğe ve fetöcülüğe hizmet etmekten başka bir şey değildir” dedi.