GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2020 16:03   Güncelleme : 06-10-2020 16:03

Sadece Görevden Almak Yetmez

İçinde Rize dernekler Federasyonunun da olduğu 10 Karadenizli dernek dün görevinden alınan Ali Edizer için eski başbakanlardan mesut Yılmaz için kullandığı kelimeler için kınama mesajı yayımladılar

Sadece Görevden Almak Yetmez

Rize Dernekler Federasyonu,  Karadeniz Dernekler Federasyonu, Başkent Trabzon Dernekler Federasyonu, Sinop Dernekler Federasyonu, Samsun Dernekler Federasyonu, Gümüşhane Dernekler Federasyonu, Ordulular Derneği

Giresunlular Derneği, Bayburtlular Derneği, Zonguldaklılar Derneği

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmakta olan ve dün görevinden alınan Ali Edizer denen zat; eski başbakanlarımızdan Mesut YILMAZ’ a yönelik ağır hakaretler içeren sözler sarf etmiştir. İnsanlıktan nasibini almamış bu zat; Hipokrat yeminine aykırı davranmış bir hekim ve idareci olması hasebiyle Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA gerekeni yaparak bu zatı Başhekim yardımcılığı görevinden almıştır.

Ancak bu görevden alma yeterli değildir” dediler.

Karadenizli dernekler ortak açıklamasında, “Bu zatın yaptığı, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden kışkırtıcı açıklamalarıyla ilgili adli ve idari soruşturmanın açılması için Basın Savcılığı, Sağlık Bakanlığı ve Tabipler odasını çok acil olarak göreve çağırıyoruz. Bu zatın; devletimizin makamlarını arkasına alarak yapmış olduğu halkı kin ve düşmanlığa sevk eden iğrenç ve insanlık dışı açıklamaların adli ve idari yönden cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Karadenizli tüm sivil toplum örgütleri olarak bu iğrenç davranışı şiddetle kınıyor ve bu sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Başbakanımız Sayın Mesut YILMAZ Beyefendiye de tedavi sürecinde şifalar diliyor ve Türk Milleti adına saygılarımızı sunuyoruz ”dediler.