EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-10-2020 16:02   Güncelleme : 06-10-2020 16:02

Fındıklı Belediyesinden Örnek Davranış

Fındıklı Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. Belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu evde interneti olmayan öğrenciler için faydalanabileceği EBA sınıfları kurdu

Fındıklı Belediyesinden Örnek Davranış

Rize’nin Fındıklı belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu internet imkânı olmayan öğrenciler için ilçe merkezinde 2 EBA sınıfı oluşturduklarını kaydetti. Başkan Çervatoğlu açıklamasında, “Fındıklı belediyesi olarak biz eğitimi önceleyen bir belediye olmak istiyoruz. Bunun için de Zuha Çağdaş Eğitim kooperatifini de kurduk. Bu anlamda da Fındıklı Belediyesi olarak Zuha Çağdaş eğitim kooperatifinin de üyesiyiz. Çocuklarımızın dil eğitimini Matematik, Fen, Doğa bilimlerini, Türkçe’ yi daha iyi öğrenebilmeleri için bizlere ne düşüyorsa onu yapmak için yola çıktık. Son zamanlarda pandemi ile karşılaştığımız eğitimle ilgili sorunlara ilişkin ise bir iş adamımız bizlere bu sınıfı kurmak için bağışta bulundu” dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment şahin Çervatoğlu, Türk Eğitim vakfından Selçuk Divanoğlu katkılarıyla da oluşturacağımız iki tane EBA derslik sınıfımız var. Bunun dışında bu programa birkaç iş insanı da katılıyor. Bir sınıfımızı bitirmek üzereyiz. İlk sınıfımızı küçük çocuklarımız için hazırladık. Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat evini de büyük çocuklarımız için hazırlamaya başladık. Toplamda 20 kişilik sınıf oluşturmayı planlamaktayız. Bu projemizde Fındıklılı çocuklarımıza daha nitelikli katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için gerek iş insanlarımız gerek bürokratlarımız, gerek belediye gerek se de yurttaşımız Fındıklı ile birlikte seferber oluyor” dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment şahin Çervatoğlu, “Bütün öğrencilerimiz boş oldukça sistemden faydalanabilecek. Fındıklı’da geçen yıl başlattığımız ücretsiz Wifi olanağımızda devam ediyor. Mesela interneti olmayan öğrencilerimiz gelir belediyenin olanaklarından istediği şekilde yararlanabilir. Sınıflarımızın olduğu alanlarda bilgisayarların dolu olması durumunda telefon, tablet, bilgisayarları olan öğrencilerimizde bu alanlarda ücretsiz internet hizmetimizden faydalanabilirler” dedi.