GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2020 15:58   Güncelleme : 06-10-2020 15:58

İşçilerin sağlığı İdarecilerin sağlığı Kadar değerlidir

Rize Belediyesi ve Ribelsan İşçilerinin Sağlığını, En Az Siz İdarecilerin Sağlığı Kadar Değerlidir.

İşçilerin sağlığı İdarecilerin sağlığı Kadar değerlidir

Belediye İş sendikası Rize-Artvin Şube Başkanı Yaşar Kaspar, Rize Belediyesine seslenerek, Ribelsan işçilerinin sağlığı en az idareciler kadar değerli olduğunu söyledi.

Kaspar yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüse yakalanan bir belediye işçisinin sosyal medyadan dillendirdiği şikâyeti Rize Belediyesinin kaale almadığını, başkan yardımcılarının talimatıyla temaslı kişilerin işe çağırıldığını söyledi

Başkan Kaspar, “Paylaşan Rize Belediyesi Ribelsan işçisi, bu gibi durumlar Rize belediyesi işyerlerinde pandemi sürecinde çokça yaşandı, arkadaşımız sadece bunlardan biri, herkes sağır dilsiz olunca kibirden geçilmeyen işyerinde derdini anlatmış arkadaşımız. Bu olay ilgili Başkan yardımcılarının talimatı ile oluyor.  İşyerlerinde sadece testleri pozitif çıkanlar evlerinde veya hastanede tedavi oluyor, temas ettikleri arkadaşları sağlıkçıların izole olmalı raporlarına rağmen çalıştırılıyorlar” dedi.

Belediye İş Rize-Artvin Şube Başkanı Yaşar Kaspar açıklamasında, “İlgili amirler, sizin sağlığınız kadar bu çalışan emekçilerin sağlığı da en az sizin kadar değerlidir, çoluk çocukları ve bakmakla yükümlü oldukları bir aileleri var.  Onların sağlıklarını da düşünmek zorundalar en az sizinkiler kadar ve bu arkadaşlarımız insanların atmaya iğrendiği çöpü, hani 5 dakika kesilince kıyamet kopan suları, virüs dolayısıyla en yakınınızın bile yaklaşamadığı cenazeleri, kısacası doğumdan ölüme kadar yağmur çamur kar kış bu kente hizmet ediyor. Halk sizi hizmet ederken emekçilerin hayatını tehdit eden bu virüs karşısında sağlığını tehlikeye atın diye seçmedi,  Bu olay seçilmiş yöneticilerin insanların sağlığını tehdit edecek olaylara bile insanca yaklaşamayan kraldan çok kralcıların eseridir bu olaylar.

Sağlıkçıların raporunu (covid19) bile dinlemeyen, iptal edebileceklerini söyleyebilen aymazlığa kadar gitmişse durum, söylenecek söz, en hafif tabirle kaybettiğiniz insanlığınıza bir an önce kavuşmanızı dilerim.

İnsanlığını yitirmiş yönetici olmuş ama insan olamamış kraldan çok kralcılar.

En iyi yaptığınız işi yapıyorsunuz, emekçiyi sürmekle, işiyle aşıyla tehdit ediyorsunuz utanmadan sıkılmadan” dedi

İşte O  işçinin şikayeti: