SİYASET
Giriş Tarihi : 03-10-2020 16:59   Güncelleme : 03-10-2020 18:18

MHP Rize'de kongreler Güneysu ve Derepazarı ile devam etti

Milliyetçi Hareket Partisi Güneysu'da Ahmet Baş, Derepazarı’nda ise Hasan Van Güven Tazeledi

MHP Rize'de kongreler Güneysu ve Derepazarı ile devam etti

CEVAHİR TOPALOĞLU 

GÜNEYSU-MHP'de Bugün gerçekleştirilen Güneysu İlçe kongresinde mevcut başkan Ahmet BaşDerepazarı’nda ise Hasan Van yeniden başkanlığa seçildi .

MHP Rize İl Teşkilatında kongreler Bugün gerçekleştirilen Güneysu ve Derepazarı 13. Olağan İlçe Kongreleriyle devam etti. Yoğun katılımın olduğu kongrelerde sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

İlk olarak Güneysu İlçe kongresi gerçekleştirildi. Güneysu Öğretmen evinde  gerçekleştirilen Güneysu 13. Olağan İlçe Kongresinde mevcut başkan Ahmet Baş tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. 

MHP Güneysu ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu: 

DEREPAZARI-İkinci olarak Derepazarı İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Derepazarı Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen Derepazarı 13. Olağan İlçe Kongresinde mevcut Başkan Hasan Van tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. 

MHP Derepazarı İlçesi Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

Kongrelere; MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MYK Üyesi Recep Bakırcı, İl Başkanı İhsan Alkan, Ülkü Ocakları Rize İl Başkanı Sadık Kandemir Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, siyasi partiler ve STK başkanları ve partililer katıldı .

Kongreler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Başkanlık Divanı seçimi yapıldı. Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve Divanın kurulmasıyla başlayan kongreler protokol konuşmalarıyla devam etti.

Güneysu'da İlçe Başkan Adayı Ahmet Baş, Derepazarı'nda İlçe Başkan Adayı Hasan Van ve İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'de birer konuşma yaptılar .