GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2020 22:06   Güncelleme : 02-10-2020 22:30

Diyanet Sen Pazar Temsilciliğine Ziyaret

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle;Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Ak Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Eğitim Bir-Sen Pazar İlçe temsilcisi Sefer Yazıcı; Diyanet-Sen Pazar İlçe Temsilcisi Cemal Taşçı'yı makamında ziyaret ettiler.

Diyanet Sen Pazar Temsilciliğine Ziyaret

CEVAHİR TOPALOĞLU 

PAZAR-Din görevlilerinin ve camilerin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekmek, onların gerçek işlevini ortaya koymak, sıkıntılarını dile getirmek ve çözüm önerileri sunmak, camilerin daha işlevsel hale gelmesini sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda 1-7 Ekim tarihleri arasında camiler ve din görevlileri haftası kutlanmaktadır. 
Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle diyanet-sen Pazar ilçe temsilciliğine bir dizi tebrik ziyaretleri yapıldı.

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa

Ak Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız ve Yönetim kurulu üyeleri

 Eğitim Bir-Sen Pazar İlçe Temsilcisi Sefer Yazıcı ve yönetimi ve STK temsilcileri

diyanet-sen'i ziyaret ederek din görevlilerinin toplumun kanaat önderleri olduklarını, görev ve sorumluluklarının ağır olduğunu dile getirerek haftalarını tebrik ettiler. 
Camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle bir açıklama yapan diyanet-sen rize şube başkan yardımcısı ve pazar ilçe temsilcisi Cemal Taşcı bu hafta fedakâr din görevlilerimizin toplum açısından öneminin ve yaşadıkları sıkıntıların dile getirildiği, bu konularda farkındalık oluşturulan bir hafta olarak kutlanmalıdır dedi. Taşcı: "Toplumun tam ortasında olan din görevlileri hayatın her alanında doğumundan ölümüne insanlarımızın yanındadır. Din görevlilerimiz peygamber varisleridirler. Toplumumuzda temel insani ve ahlaki değerlerin yaşamasına toplumumuzun manen yükselmesine önemli katkılar sağlayan, camilerimizin inşa ve imarında rol alan, büyğk fedakarlıklarda bulunan, samimi davranış ve güler yüzleriyle gönüllerini bütün insanlara açan, küçük büyük herkesin gönlünü kazanan ve görev yerinde büyük azim ve gayretle dini hizmetleri en güzel şekilde sunmaya gayret eden din görevlilerimize karşı son zamanlarda bazı medya kuruluşlarında ve sosyal medyada yapılan saldırıları kınıyor bu tür haksız saldırıların bir daha yaşanmamasını diliyorum" dedi. 
Taşcı: "Diyanet işleri başkanlığımız toplumun din hizmeti ve irşad görevini yürütmektedir. Bunun yanında din görevlileri doğum, sünnet, düğün, nikah, asker uğurlama vb. ve yine kötü günde hastalık, ölüm ve cenaze işlemlerinde insanların yanında olmaktadırlar. Yani din görevlilerimizin hizmet alanı yalnızca camilerle sınırlı değildir. "
"Ülkemizi ve dünyamızı etkisi altına alan covid-19 virüsüne karşı alınan tedbirlerin uygulanmasında da din görevlilerimiz etkin bir şekilde görev almış, vefa destek gruplarında çalışmıştır. Din görevlilerimiz ayrıca, filyasyon ekiplerinde de görev almıştır. Pandemi sürecinde camilerimiz corona tedbirlerine en çok riayet edilen mekanlar, din görevlilerimiz de fedakarlıkları ve yaptıkları hizmetlerle örnek insan olmuştur. "
"Bu vesileyle, din hizmetlerinin en güzel şekilde yapılması için fedakarca çalışan, topluma rehberlik ve önderlik eden, ilmi, irfanı ve yaşantısıyla örnek olan, mihrabın, minberin ve kürsünün hakkını veren bütün din gönüllüsü kardeşlerimin camiler ve din görevlileri haftasını tebrik ediyor ebediyete irtihal edenlere cenab-ı haktan rahmet niyaz ediyorum." dedi.