GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2020 20:09   Güncelleme : 02-10-2020 20:09

Azerbaycan'ın Her Daim Yanındayız

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı, Azerbaycan-Ermenistan savaşında daima Azerbaycan’ın yanında olduklarını söyledi

Azerbaycan'ın Her Daim Yanındayız

CEVAHİR TOPALOĞLU 

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı, bütün Türk halklarının bu savaşta Azerbaycan’ın yanında olması gerektiğini belirtti. Maşalacı açıklamasında, “Geçmiş tarihlerden bu yana gerek densizliğinin verdiği gerekse bir takım ülkelerce şımartılarak öne itilmesinin getirisi ile boyundan büyük hareketlere yeltenen Ermenistan kendi sonunu hazırlamaktadır. Ermenistan'ın bölgede kader tayin edici role üstlenmesi tamamen güçlenen Azerbaycan ve Türkiye'ye yönelik hedef saptırma girişiminden başka hiçbir şey değildir” dedi.

Maşalacı, “Ermenistan'ın hafızasından silinmediğini düşündüğümüz Osmanlı Devleti gerçeği vardır ki bu gerçek onların en korkulu rüyasıdır. Dolayısıyla Osmanlı bakiyesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti' de yapılan bu hadsizce girişimin karşısında kardeş ve can Azerbaycan'ın yanındadır. Misliyle karşılık verilen bu saldırının sonuçsuz kaldığı ve umduklarını bulamadıkları ortadadır. Bundan sonra atılacak daha sert ve somut hamleler ile Ermenistan ve onun tetikleyicisi olan devletler hadlerini bileceklerdir. Rize Muhtarlar Federasyonu olarak, kalleşçe ve haince saldırıda şehit düşen tüm Azerbaycan ‘lı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, Azerbaycan ile beraber ülkemize ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Can Azerbaycan'ın yanında her daim yer aldığımızı aziz kamuoyuna paylaşmaktan onur ve gurur duyuyoruz” dedi.