GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2020 08:30   Güncelleme : 02-10-2020 08:30

İl Milli Eğitim Müdürü Emen'den Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Şube Müdürü Berk Eren ile birlikte Teknofest İnsansız Su Altı Aracı Kategorisi BirincisiHasan Kemal Yardımcı MTAL ekibini ziyaret ederek, tebrik ettil

İl Milli Eğitim Müdürü Emen'den Ziyaret

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020'de İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışmasında ilimiz Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Goshawk Side (Atmaca Tarafı) takımı Türkiye birincisi olmuştu.

370 takımın katıldığı ve fen liseleri, bilim ve sanat merkezleri ve özel okulların daha çok ön plana çıktığı Teknofest'te Türkiye birinciliği elde eden Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu başarısıyla meslek liselerinin öğrencilerine güvendiği zaman neler başarabileceğine güzel bir örnek oluşturdu.

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Şube Müdürü Berk Eren, başarılı ekibi okullarında ziyaret ederek, tebrik ettiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından ödüllendirilen ekibe konuşan Müdürü Emen, elde edilen başarının Rize için çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, eğitimde kaliteyi hızla yukarı çekmek için çabaladıklarını söyledi. Öğrencileri, öğretmenlerini ve idarecilerini başarılarından dolayı tebrik eden  İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen bilim ve teknolojinin olduğu her yarışta var olacaklarını belirterek idareciler ve öğrencilerle konuşarak ziyarete son verdi.