SAĞLIK
Giriş Tarihi : 30-09-2020 22:16   Güncelleme : 30-09-2020 22:16

“İLÇEMİZE DOKTOR ATANDI”

Gazeteci, İş Adamı ve aynı zamanda Siyaset alanlarında faliyet gösteren Cevahir Topaloğlu Sağlık Bakanlığı tarafından Pazar İlçemiz Kaçkar Devlet Hastanesine15 doktorun tayini çıktığını müjdeledi.

“İLÇEMİZE DOKTOR ATANDI”

Topaloğlu; “Sağlık Bakanlığımız tarafından İlçemizdeki Pazar Kaçkar Devlet Hastanesine ataması yapılan  uzman doktorlardan ikisi İç Hastalıkları branşında olurken, Ortopedi ve Travmatoloji ile Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Deri ve Zührevi Hastalıklar branşına da birer ataması yapıldı” dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Rize ve ilçelerine 11’i uzman, 66’sı pratisyen olmak üzere toplam 77 doktorun ilimize tayini çıktığını ifade eden Cevahir Topaloğlu; “94. Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası kapsamında Buna göre Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimizdeki hastanelerde görevlendirilmek üzere 11 Uzman ve 66  Pratisyen Olmak Üzere 77 doktor ataması yapıldı. AK Parti İktidarı olarak özellikle Rize’de sağlık alanında ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Hem fiziksel hem de sağlık personeli olarak Türkiye’de bu konuda en iyi iller arasında yer almaktayız.. Buradan her talebimize anında cevap veren Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya özellikle Rize Halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Son atamalarla birlikte sağlıkta daha da güçlendik. Rize’mize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.