SİYASET
Giriş Tarihi : 28-09-2020 11:18   Güncelleme : 28-09-2020 13:44

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman Rize'de Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman Rize'ye gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu .

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman  Rize'de Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Cumartesi günü Rize Gençlik Kollarının düzenlemiş olduğu Kahvaltı Programına katılan Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Geçlikkolları Genel başkanı Karaduman Ardınadan Saadet partisi İl başkanlığının Aylık İl Divan toplantısına katıldı.

· Il Divan Toplantısına Katılan Konya Milletvekili burada açıklamalarda bulundu , Karaduman ; Yirmi yıl önce nüfusun yüzde 1 toplam servetin yüzde 34 üne sahipken bu gün nüfusun yüzde biri toplam servetin yüzde 60 ına sahip olmuş. Bu da demektir ki zengin daha zengin, fakir daha fakir olmuştur dedi ve devam etti ; 2002 yılında ülkemiz bir milyon ton buğday ithal ediyordu. Bu gün vatandaşımızı tarımdan uzaklaştırdılar. Şimdi 20 milyon ton buğday ithal ediyoruz. Saman ithal eden bir ülke olduk Maalesef uluslararası tarım firmalarına danışmanlık yapan bir tarım bakanımız var .

Karaduman ;Bunlar 3 kuruşluk erkeklik yapar sonra papazı teslim ederler. İçerde de sahte politikalarla kendilerini milletimize kahraman göstertirler ‘ dedi.

Mensubu Olduğu Milli Görüş Teşkilatlarının Temel Pirensibi Ahlak ve maneviyatın yanısıra  Üretim ve sanaileşme Olması hasebiyele   Çay Tarlasını ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu ve çay müstahsilleri ile bir araya gelerek , üretici ile birebir görüşen Karaduman Çay üretiçilerinin sorunlarını dinledi .

·Ardından Çay Fabrikası ziyaret eden Konya Milletvekili Karaduman Çay’ın işlenişini yakınen takip Ederek Bilgiler edindi ve  , Çay TV’de Orhan Yazıcıoğlu’nun konuğu olan Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman Çay ile ilgili  önemli açıklamalarda bulundu.

· Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman ; Buradan da şunun müjdesini vereyim , Çay Sanayiciler Derneği Başkanı ve GİK Üyemiz Sayın Hasan Uzun Bey ile birlikte ciddi istişarelerde bulunduk ,

İnşallah 1 Ekim’de meclis çalışma dönemi başlayacak , o zamana kadar bir hazırlık süreci var . Çay Kanunu yok sizlerde biliyorsunuz , bu alanda Rize’nin en önemli ihtiyaçlarından birtanesidir . Çay anlamında da çalışmaların hem kurumsal bir şekilde yürümesi hem de Çay üreticilerinin bu anlamda daha rahat bir ortama kavuşması için ,  Saadet Partisi olarak bir Çay Kanun Teklifi hazırlıklarının olduğunu dile getirdi .

Pazr günü Saadet Partisi  Artvin İl kongresine katılmak üzere Artvin İline  Geçti.