GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-09-2020 20:45   Güncelleme : 25-09-2020 20:45

RİZE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DEREPAZARINDA OKUL İDARECİLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN ile Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KESKİN' in katılımlarıyla Derepazarı Okul Yöneticileri ile bir araya geldi.

RİZE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DEREPAZARINDA  OKUL İDARECİLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, bir tanışma ve değerlendirme toplantısı kapsamında idarecilerle pandemi nedeniyle okullarda alınan hijyen ve sosyal mesafe kuralları, yüz yüze başlanan eğitim süreci ve uzaktan eğitim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Yüz yüze eğitim çalışmalarında gerek öğrencilerimizin gerek öğretmenlerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda bu süreci yürütmelerinin önemine değinen Müdürümüz, okul idarelerinin bu konuda gereken özeni göstereceğine olan inancını ifade etti. Uzaktan eğitim sürecinde ise yaşanan aksaklıkların Bakanlığımızın anında müdahaleleri ile çözüldüğünü dile getiren Müdür Emen, özellikle idarecilerimizin uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerine gereken desteği vermelerine vurgu yaptı. Uzaktan Eğitime erişim sıkıntısı yaşayan öğrencilerimizin ise açılan EBA Destek noktalarına yönlendirilmesinin gerekliliğine işaret eden Müdürümüz,tüm imkanların kullanılarak öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecine dahil edilmesini istedi.

Toplantı, idarecilerden gelen soruların yanıtlanması ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KESKİN'in Rize İl Mill Eğitim Müdürü Engin Emen'e kitap takdimi ile son buldu.