GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2020 17:31   Güncelleme : 10-09-2020 17:31

Covid-19 Denetimleri Vali Çeber Öncülüğünde Gerçekleştirildi

Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı olarak denetimler gerçekleştirildi.

Covid-19 Denetimleri Vali Çeber Öncülüğünde Gerçekleştirildi

Rize’de denetimler Rize Valisi Kemal Çeber öncülüğünde, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, idari kurum müdürleri, muhtarlar ve kolluk kuvvetleri personelinin de katılımı ile tüm il genelinde gerçekleştirildi.

İl genelinde yapılan denetimlerde, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile lokanta, kafe, restoranlar gibi yeme­içme ve eğlence yerleri olmak üzere, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber, internet kafe, ticari taksiler, taksi durakları ve piknik alanlarını kapsayacak şekilde gerçekleştirildi.

“ Daha güzel yarınlar için hepimiz kurallara uymalıyız. ”

Vali Çeber denetimler sonrası yaptığı değerlendirmede; “ Son dönemde Covid-19 vaka sayısında ki yaşanan artışı hepimiz görmekteyiz.

Kontrollü normalleşme süreci içerisinde bulunuyor olmamız riskleri atlatmış olduğumuz anlamına gelmez. Aksine bu dönemde daha çok dikkat etmeli, kurallara uyma noktasında kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için daha hassas davranmalıyız. “ ifadelerini kullandı.