GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2020 09:30   Güncelleme : 07-09-2020 10:03

AŞKALE-RİZE DEMİRYOLU PROJESİNİ ve İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİ PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı yaptığı yazılı açıklamada Aşkale-Rize demiryolu projesinin destekçisi olduklarını ifade etti.

AŞKALE-RİZE DEMİRYOLU PROJESİNİ ve İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİ PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ

CEVAHİR TOPALOĞLU 

RİZE- Maşalacı açıklamasında,Rize Muhtarlar Federasyonu olarak yakın zamanda Rize Milletvekili Muhammed AVCI tarafından duyurusu yapılan Aşkale - Rize 200 km'lik demiryolu projesini sonuna kadar destekliyor ve süreci takip ediyoruz.

Planlanan bu proje gerçekleştiğinde Aşkale’den Türkiye’nin muhtelif bölgelerine ulaşan Kuzey-Güney ve Doğu-Batı istikametlerindeki ana hatta bağlanmış olacak.

Bu çok önemli proje sayesinde yine İran, Rusya ve Çin gibi ticaretin cazibesi ülkelere İyidere ilçemizde kurulacak olan lojistik merkezimizi demiryolu ile bağlamış olacak. İlimizi ve bölgemizi Ticaretin göz bebeği konumuna getirecek proje herkes tarafından takdirle karşılanmaktadır. 

Ülke genelimiz kadar yerelimizinde son derece pozitif anlamda etkileneceği bu proje sayesinde Turizm'de de önemli bir yol kat edilmiş olacak.

Federasyonumuz her toplantısında ilimize yatırım konularını ele almakta, fikirlerini hem yerel yöneticilerimize hemde genel yöneticilerimize ileterek takibini yapmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu projenin duyurusunu yapan Rize Milletvekili Muhammed AVCI ve tüm emeği geçenlere Rize Muhtarlar Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyoruz.

Yeni müjdelerin haberlerini bekliyor ve takibinde olacağımızı bir kez daha halkımıza ifade ediyoruz.dedi


Aziz kamuoyuna selam ve Saygılarımızla.

Tuncay MAŞALACI
RİZE MUHTARLAR FEDERASYONU BAŞKANI