GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00   Güncelleme : 06-09-2020 19:51

81 İlde Covid-19 Denetimleri Yapıldı

Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında içerisinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanlarına yönelik yapılan denetimler devam ediyor.

81 İlde Covid-19 Denetimleri Yapıldı

Bu doğrultuda 81 ilde eş zamanlı olarak Covid-19 pandemi tedbirleri kapsamında sosyal alanlar, kafe, restoran, çay bahçeleri, kuaförler gibi pek çok alanda denetimler gerçekleştirildi.

Rize’de denetimler Rize Valisi Kemal Çeber öncülüğünde, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, idari kurum müdürleri ve muhtarlarında katılımı ile tüm il genelinde gerçekleştirildi.

“ SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN ”

Covid-19 pozitif vaka sayılarında ki artışının önüne kurallara uyularak geçilebileceğini vurgulayan Vali Çeber; “ Salgının son günlerdeki yayılım seyri göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.

 Bu gün Türkiye genelinde ve ilimizde eş zamanlı olarak “ SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla denetimlerde bulduk. Vatandaşlarımıza salgın sürecini ve alınan tedbirlerin önemini anlattık.

Covid-19 pandemi süreci içerisinde önemli bir dönüm noktasında bulunmaktayız. Sağlık çalışanlarımız, kolluk kuvvetlerimiz ve diğer kurumlarımız bu sürecin atlatılması için ciddi bir çaba sarf etmekteler. Vatandaşlarımızın da büyük bir kısmı kurallara uyma noktasında hassas davranıyorlar. Ama şu bir gerçek ki tüm bireyler tedbirlere uygun olarak hareket etmezlerse yapılan tüm çalışmalar boşa gitmiş oluyor.

Bu noktada vatandaşlarımızdan isteğimiz, kendi sağlıkları ve yakınlarının sağlığı için tedbirlere uygun olarak hareket etmeleridir. “ ifadelerini kullandı.