GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2020 13:53   Güncelleme : 01-09-2020 13:53

Rize İl Pandemi Kurulu’ndan Düğün ve Nişan Kararı

Rize Valisi Kemal Çeber’in başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu’nda düğün ve nişan törenleri için yeni kararlar alındı.

Rize İl Pandemi Kurulu’ndan Düğün ve Nişan Kararı

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 31 Ağustos tarihinden itibaren Rize’de yapılacak düğün, nişan vb. törenlerde misafirlerin oturma düzenlerinin; sandalyeler arasında en az 1,5 metre mesafe olacak şekilde, masalar arasında ise en az 2,5 metre mesafe olacak şekilde düzenlenmesine karar verildi.
Bu törenlerde ayrıca oyun ve sosyal mesafeyi sağlamaya engel olacak etkinlikler daha önce yasaklandığından, bu etkinlikler için ayrılmış alanlarda oturma düzeninin sağlanması amacıyla masaların bu alanlara kaydırılıp seyreltilerek kullanılmasına da izin verildi.

Açıklamada “Belirtilen tedbirlere ilişkin emniyet, jandarma , zabıta ve ilgili kurumlar tarafından uygulamaların eksiksiz takibine, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi ve/veya Kabahatler Kanunu gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere, aykırılığın durumuna göre bahsi geçen Kanunların ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri yer aldı.