GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2020 20:17   Güncelleme : 30-08-2020 20:17

Vali Kemal Çeber’in 30 Ağustos Zafer Bayramı 98. Yıl Dönümü Mesajı

Rize Valisi Kemal Çeber, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayınladı. Vali Çeber mesajında şunlara yer verdi;

 Vali Kemal Çeber’in 30 Ağustos Zafer Bayramı 98. Yıl Dönümü Mesajı

Tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş Aziz Milletimizin şanlı tarihine altın harflerle yazdırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda işgal birliklerinin ülkemizi büyük bir yenilgiyle terk ettiği emsalsiz bir kahramanlık destanının 98. yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı milletçe birlik ve beraberlik içinde karşılamanıngururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

Kurtuluş Savaşı'nın ilk dönemlerinde, zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklar içerisinde tutuşturulan bağımsızlık meş’alesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kahraman milletimizin azim ve karlılığı ile 30 Ağustos 1922 tarihindeBaşkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde zaferle taçlanmıştır.Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu yıl şanlı zaferimizi biraz buruk bir şekilde karşılamaktayız. Tüm dünyada ve Ülkemizde devam etmekte olan Covid-19 Pandemisinden dolayı alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan genelde gereği  30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kısıtlı katılım ve çelenk sunumu ile gerçekleştirilecektir. Alınan kararların zoraki bir durum sonucu olduğu unutulmamalı, Covid-19 Pandemisi ile verilen mücadelede tüm vatandaşlarımızın hassasiyetle hareket etmesi önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

 

                          Kemal ÇEBER

                                  Vali