EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-08-2020 20:40   Güncelleme : 21-08-2020 20:40

YÖK'ten Üniversitemize 3 Alanda Doktora Bursu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, YÖKün kendilerine 3 alanda toplam 9 Doktora Bursu verdiğini bildirdi

YÖK'ten Üniversitemize 3 Alanda Doktora Bursu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman yaptığı açıklamada 100/2000 YÖK Doktora Bursu Pandemi Dönemi Özel Çağrısı (2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi), Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin ve dünyanın da içinde bulunduğu pandemi dönemine özel olmak üzere doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacı karşılamak ve gelecek nesillere insan kaynağı yetiştirmek üzere yurt içindeki devlet üniversitelerinde 22 tematik alanda Yükseköğretim Kurulu tarafından Doktora Bursu verilmesi kararlaştırılmıştır.

Karaman Bu kapsamda olmak üzere Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı İşletme Doktora programı Dijital Platformlar ve Sosyal Medya (Sosyal Medya Yönetimi dahil), Ticaret ve Finans Sektörlerinde Dijital Dönüşüm,  Uzaktan Çalışma Yöntemleri, İstihdam ve İş Modelleri alanlarında başvurusunu yapmış ve her bir alan için talep edilen 3 kontenjan (toplam 9) YÖK tarafından uygun görülerek Üniversitemize tahsis edilmiştir. dedi

Tahsis edilen burslardan faydalanmak isteyenlerin;  Başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması, Kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarında çalışmıyor olması,  Devlet veya Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının öğretim elemanı kadrolarında çalışmıyor olmasımşartlarını sağlaması gerekmektedir. dedş.(Ayrıntılı bilgi için: “Yükseköğretim Kurulu Tarafından Doktora Programlarına Kayıtlı Öğrencilere Verilecek Burslara İlişkin Usul ve Esaslar” a bakılabilir -https://yuzikibinbursu.yok.gov.tr/Documents/AnaSayfa/100_2000_Usul_Esaslar.pdf).

Tahsis edilen burslara başvurular 7 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olup, Üniversitemiz internet sayfasında ayrıca duyurulacaktır.

Üniversitemize, ülkemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.