GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2020 10:01   Güncelleme : 12-08-2020 10:01

Yerli Ve Yabancı Turistler Doğu Karadeniz'i Sevdi

Eşsiz flora ve faunasının yanı sıra tarihi ve kültürel değerleri ile öne çıkan Doğu Karadeniz'i her yıl binlerce turist ziyaret ediyor.

Yerli Ve Yabancı Turistler Doğu Karadeniz'i Sevdi

Eşsiz flora ve faunasının yanı sıra tarihi ve kültürel değerleri ile öne çıkan Doğu Karadeniz'i her yıl binlerce turist ziyaret ediyor.

Bölgeyi ziyaret eden yabancı turistler arasında Dünyanın her ülkesinden olmak üzere, son dönemde özellikle Körfez ülkelerinden gelenlerin yoğun olduğu görülüyor.

 

Genelde yaz aylarında bölgeyi ziyaret eden turistlerin son zamanlarda Tüm Dünyayı sarsan Koronavirüs (COVİD-19 salgınını ile uygulanan seyahat kısıtlamalar kısmen ortadan kaldırılınca Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dağ ve yayalarda hareketlenme hızlandı.

7’den 70’e ziyaretçilerini ağırlayan Kaçkarlarda trekking (yürüyüş) tercih edenler uğrak yeri Kavrun ve Verçenik gölleri oluyor.

İngiltere, Belçika, Polonyalı turistler 7 günlük kamplı tatil için Kavrun Buzul Göllerini tercih ettiler. Bölgede iki yerin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan yabancı turistler Verçenik Kapılı Göllerden sonra Kavrun Buzul Gölünü görmeden gitmek, gezimiz için büyük eksiklik olur dediler.

Trabzon'dan gelip önce Verçenik Kapılı Göllerde 2 gün kamp yapıp ardından Kavrun Buzul göllerde 3 gün kamp yaptıktan sonra dönen 4 doğasever arkadaş " unutulmaz bir tatil yaşadık.Böyle güzel bir coğrafya başka nerede var.Gezip görmek gerekir" diyerek mutluluklarını dile getirdiler.

En küçüğü 9,en büyüğü 13 yaşında olan gençler 3 saat yürüyüş yaparak Kavrun Buzul göllere çıktılar. Aileleriyle birlikte Antalya’dan Kavrun Yaylasına geldiklerini söyleyen gençler. ”anne ve babamız Kavrun Yaylasında, bizde sabah erkenden kalktık. Buzul göllere yürüyerek gidiyoruz. Belki de bu göllere çıkan en genç kafile biziz” dediler.

POLONYALI GENÇLER

İNGİLTERE VE BELÇİKALI GENÇLER

ANTALYALI GENÇLER

TRABZONLU GENÇLER