GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2020 09:17   Güncelleme : 30-07-2020 09:20

Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Covid-19 salgını sürecinde evlerinde kalmaları yönünde motive edebilmek için Rize Valisi Kemal Çeber tarafından 20 Mart tarihinde Rize Valiliği Resmi Twitter hesabında başlatılan “ En Güzel Çay İçen Rizeli” fotoğraf yarışmasının kazananları belirlendi.

Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Yapılan açıklamalarda;Vali Çeber, tarafından düzenlenen fotoğraf yarışması “ anlık kendi çektiği fotoğrafı paylaşanlar “ ve “arşivden kendi çektiği fotoğrafı paylaşanlar “ şeklinde iki kategoride değerlendirildi. Yarışmada dereceye giren fotoğrafların belirlenmesinde öğrenciler tarafından oluşturulan bir jüri ekibi görev aldı.

Sonuçların belirlenmesinin ardından Vali Çeber, Valilik toplantı salonunda yarışmanın kazananları ile bir araya geldi ve kendilerine ödüllerini verdi. Ödül töreninde konuşan Vali Çeber “ Bu yarışmayı düzenlerken öncelikli hedefimiz Covid-19 pandemi sürecinde vatandaşlarımızın evlerde kalmaları ve bunu yaparkende güzel zaman geçirmelerini sağlamaktı.

Hemşehrilerimizin yarışmaya ilgisi çok fazla oldu. Yoğun bir dönem olmasına rağmen bende tüm fotoğraflara bakarak elimden geldiğince atılan mesajlara ve fotoğraflara cevap vermeye çalıştım. Evde kaldığımız bu süreçte hemşehrilerimle sohbet edebilme imkanı bulmak beni çok mutlu etti."

Vali Çeber,Yarışmaya fotoğrafla katılımın çok fazla olmasının yani sıra ödüllerle de destekler çok fazla oldu. Yarışmayı destekleyen herekse, değerlendirmesinde bizlere yardımcı olan öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, fotoğraf yarışmasının kazananlarını da tebrik ediyorum. “ dedi.

Düzenlenen yarışmada dereceye giren isimler;

  1. Anlık Kendi Çektiği Fotoğrafı Paylaşanlar
  1. Saadet Taşçı
  2. Esra Çakır
  3. Nursen Keskin
  1. Arşivden Kendi Çektiği Fotoğrafı Paylaşanlar
  1. Ahmet Kılıç
  2. Nurdan Koçal
  3. Hatice Coşkun

 

Yarışmamıza Katkı Sağlayan; Gençlik ve Spor Eski Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a, Çaykur Rizespor Kulübü Yönetim Kuruluna, Çay İşletmeleri Genel Müdürü ve yöneticilerine, Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan ve Yönetim Kurulu üyelerine, dönemin Tortum Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’a, Babilion Otel İşletmesine, Akasya Restoran Çağlar Uluşahin’e, TSF Rize Temsilcisi Ersoy Ustaoğlu’na, Adıyaman’da Öğretmen Mehmet Sunguralp’e ve fotoğraflarını bizlerle paylaşan tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.