GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-07-2020 22:39   Güncelleme : 18-07-2020 22:39

Vali Kemal Çeber, Rİ-DENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ‘nin Açılış Programına Katıldı

Rİ-DENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Rize Valisi Kemal Çeber’in katılımları ile hizmete açıldı.

Vali Kemal Çeber, Rİ-DENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ‘nin Açılış Programına Katıldı

Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerinin Rize ve diğer tüm iller için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Çeber, “ Hizmete açacak olduğumuz bu poliklinik, bölgemizde yaşayan vatandaşlara hizmet götürme noktasında önemli bir görevi üstelenmekteler.

Günümüz dünyasında gelişen teknoloji ile birlikte sağlık alanında da önemli gelişmeler kaydetmekteyiz. Bu doğrultuda hizmete açılan ve kendini teknoloji ve dünyada yaşanan gelişmelerle güncelleyen ve ileri taşıyan hizmet kurumlarını çok önemsiyorum. “ dedi.

Vali Çeber konuşmasının devamında Covid-19 Pandemi sürecine de değinerek, “ Covid-19 Pandemisi alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Bu doğrultuda üç önemli kuralı tekrar hatırlatmak istiyorum “maske, sosyal mesafe, temizlik”. Vatandaşlarımız bu kurallara uyduğuna hiç şüphem yok daha da dikkatli olmamız gerektiğini belirtmem gerek. Bu süreci olabilecek en kısa sürede atlatacağımıza inancım tamdır.” İfadelerini kullandı.

Konuşmasının son bölümünde açılacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğin Rize’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Çeber,” Uzun süreli eğitimlerini tamamlayarak bu polikliniği açan tüm arkadaşları kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum. “ dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Çeber ve katılımcıların eşliğinde açılış kurdelesini kesilerek poliklinik hizmete açıldı.

Diş Hekimleri Berna Mertoğlu, Onur Yılmaz, Berrin Deniz Gören, Gizem Yılmaz tarafından hizmete giren Özel Rİ-DENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin açılışına Vali Kemal Çeber’in  yanı sıra Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ile davetliler ve vatandaşlar katıldı.