GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2020 20:57   Güncelleme : 14-07-2020 20:57

BAŞKAN METİN’DEN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin 15 Temmuz Darbe girişiminin yıl dönümü münasebeti ile yazılı basın açıklaması yayımladıaçıklaması

BAŞKAN METİN’DEN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü; birliğimize, vatanımıza ve demokrasimize kasteden bütün şer odaklarına karşı toplumsal hafızamızın her zaman diri tutulması, şehitlerimizin ve gazilerimizin hiçbir zaman unutulmaması için kıymetli bir semboldür.

Birliğimize kasteden hainlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti ve aziz milletimizin basiretiyle kazandığımız en şanlı direniş zaferidir. Bugün aziz vatanımızda huzurla yaşıyorsak 15 Temmuz gecesi milletimizin gösterdiği cesaret ve mücadele sayesindedir.

Bu bakış açısıyla; ulusal bilince sahip bir milleti hiçbir gücün durduramayacağını bilmeli, geçmişin hakikatini unutmadan geleceği şekillendirmek için çabalamalıyız.

Aziz milletimizin her daim birlik, beraberlik içinde olmasını ve bir kez daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyoruz. Gazilerimizin her birine sağlıklı ve uzun ömürler dilerken başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”