GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2020 19:15   Güncelleme : 10-07-2020 19:15

Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu ile Covid-19 pandemi süreci ve bu süreçte alınan tedbirleri içeren toplantı gerçekleştirdi.

Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

CEVAHİR TOPALOĞLU 

Rize-Düzenlenen toplantıya İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Maşalacı ve yönetim kurulu üyesi muhtarlar katıldı.

Covid-19 Pandemi sürecinin devam etmekte olduğu bu yüzden tedbirlere mutlaka uyulması gerektiğini ifade eden Vali Çeber, “ Vaka sayılarının azalması ile birlikte başlayan kontrollü normalleşme sürecine geçmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda kapalı bulunan sosyal alanlar tekrardan açılmaya başlandı. Ama bizler bu süreçte Covid-19 pandemi sürecinin devam ettiğini unutmamalıyız.

Bu gün toplantıda muhtarlarımızla özellikle düzenlenecek olan düğün ve cenaze törenlerinde alınması gereken tedbirler üzerinde durduk. Covid-19 Pandemi sürecinde muhtarlarımız alınan tedbirlerin uygulanması aşamasında çok önemli sorumluluklar üstlendiler ve bunları başarılı bir şekilde yerine getirdiler. Bu doğrultuda kendilerine teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı ‘’federasyon Başkan vekilimiz Murtaza Özyanık, Genel Sekreterimiz Sadık Yurtvermez ve muhtarlarımızın da bulunduğu buluşmada gündemi, bazı gerçekleşecek yatırımları ve Rize'mizi konuşma imkanı bulduk. Valimizden detaylıca bilgiler aldık. Taleplerimizi ilettik ve yerine getirileceği hususunda Sayın Valimizden sözümüzü aldık.

Valimiz nezdinde tüm idari amirlerimiz ve katılımcılarımıza Federasyonumuz adına teşekkür ediyoruz.

Bu zamana dek olduğu gibi önümüzde ki süreçte de belirli periyotlarla bir araya gelecek ve Rize'mizi konuşmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı