GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-07-2020 18:33   Güncelleme : 04-07-2020 18:33

Kongreyi Ben değil Biz Kazanacağız

Yarın yapılacak İYİ Parti Rize il kongresi öncesi gazetecilere açıklamalar yapan İYİ Parti Rize İl başkan adayı Av Kürşat Hacısüleymanoğlu başkan olması halinde projelerini anlattı.

Kongreyi Ben değil Biz Kazanacağız

İYİ Parti Rize İl başkan Adayı Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu bu güne kadar birçok yerde delegelerle beraber olduğunu kaydederek, “Hemen hemen her ilçede delegelerle buluştuk. Delegelerimizi şahsıma büyük bir teveccühü var. Bu teveccühü gördükçe kongreden zaferle çıkacağıma inanıyorum. Yapacağımız kongre bir İYİ Parti şöleni şeklinde geçeceğini umuyorum. İki aday yarışıyoruz. Ama kazanan İYİ Parti olacak” dedi.

 

Hacısüleymanoğlu yaptığı açıklamasında; Kurulduğu ilk günden bu yana İyi Partideyim. Siyasi geçmişi atalarına kadar dayanan dededen Anneme, Babama ve kız kardeşime kadar siyasi geçmişi olan siyasetin içerisinde büyüyen olgunlaşan biriyim. Siyasetin nasıl bir fedakârlık gerektirdiğini nasıl çıkarsız ve temiz siyaset yapılması gerektiğini gören ve bunları kulağına küpe yapan biriyim. Bu yaşıma kadar yürüdüğüm çizgiden ayrılmadım. Geçmişimde kara bir iz bırakmadan ilerlemeye çalıştım. Bu ülkede yapılan haksızlıklara ne geçmişte nede bugün boyun eğmedim, ne de gelecekte boyun eğeceğim. Hizmet İçin huzurunuzdayım” şeklinde konuştu.

 

Hacısüleymanoğlu gençlerin siyasetteki önemine değinerek “Ortak aklın hâkim olduğu bir yönetim anlayışıyla çözüm odaklı siyaset yapacağız. Üretken, yenilikçi ve gelişimci kadromuzla güçlü ve çalışkan bir teşkilat kuracağız. Her ay yapacağımız ilçe ziyaretlerimizde ilçe teşkilatlarımızla koordineli olarak sahada etkin bir siyaset yapacağız. İstişare odaklı ve katılımcı siyaset yapacağız, yol haritamızı danışma kurulumuzla birlikte belirleyeceğiniz. Gençlik Kollarımıza mutlak önem vereceğiz, gençlerin de katılım içinde olacağı bir siyaset yapacağız. Sosyal medya başta olmak üzere tüm iletişim yapılanmamızı geliştireceğiz, üyelerimizle her an iletişim içinde olacağız.” diye konuştu.

 

Kürşat Hacısüleymanoğlu Kimdir?

Kürşat Hacısüleymanoğlu 11.09.1989 yılında Rize’nin Ardeşen ilçesinde doğdu. İlk-orta ve lise eğitimini Ardeşen’de aldı. Yerel gazetede muhabirlik yapan Kürşat Hacısüleymanoğlu; 2008 yılında kendi gazetesini kurdu. 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Hacısüleymanoğlu, İYİ Parti il Başkan yardımcılını yürütürken istifa edip Milletvekili adayı oldu.

Rize’de avukatlık yapmaktadır.

 

İş Hayatında;

1. 2006-2007 yılları arasında Rize Fırtına Gazetesi’nde muhabirlik yaptı.

2. 2007-2008 yılları arasında Ardeşen Fırtına gazetesinde muhabirlik yaptı.

3. 2008 – 2009 yıllarında Ardeşen ilçesinde kendi gazetesini kurdu.

4. 2009-2010 yılları arasında Pazar 10 Mart Gazetesini kurdu.

5. 2016 yılında Rize Hacısüleymanoğlu Hukuk Bürosu’nu kurdu.

6. 2017-2018 yılları arasında Rize Barosu Genç Avukatlar meclisini kurdu.

7. Halen Rize Merkezde Avukatlık yapmaktadır.

 

Siyasi Hayatında;

1. Rize İyi Parti Kurucu İl Başkan Yardımcısı

2. 2018 yılında 27. Dönem Milletvekili Adaylığı yaptı.

3. 2018-2020 tarihleri arasında hukuk işlerinden Sorumlu il Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

4. 2020 yılında Rize İyi Parti İl Başkanlığına Aday oldu.