GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2020 17:02   Güncelleme : 26-06-2020 17:02

Ak Parti Rize’de Kongre Tarihi Belirlendi

Rize İl Başkanı İshak Alim ise ilçe kongrelerinin ağustos ayı sonunda başlayacağını kaydetti. Kongreler açık havada olacak.

Ak Parti Rize’de Kongre Tarihi Belirlendi

CEVAHİR TOPALOĞLU 

Rize-AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, kongrelere ağustos ayının son haftası yeniden başlayacaklarını açıkladı. Alim, “Ağustosun son haftası Hemşin, Kalkandere ve İkizdere ilçesi kongreleriyle yeniden başlıyoruz. Kongrelerimizi açık havada yeni dönem kurallarına uygun şeklinde yapacağız.” dedi.

Rize’nin Güneysu ve Çamlıhemşin ilçesinde salgından önce 2 kongre gerçekleştirdiklerini belirten Alim, “Genel merkeze kongre takvimimizi taslak şeklinde sunduk. Buna göre ağustosun son haftası başlıyoruz 4 ilçeyle. Ekim ayının ortalarında da tamamlamayı planlıyoruz. Hemşin, Kalkandere ve İkizdere ilçesinde ilk haftalarda kongre yapacağız. Biz kongreye ya da seçime odaklı çalışma yapan siyasi parti değiliz. AK Parti her an sahada olan her bölgede, her mahallede her yerde vatandaşla iç içe olan bir parti. Gayemiz vatandaşımıza en iyi hizmeti sunabilmek.” diye konuştu.

Toplam 10 ilçede kongre yapacaklarını dile getiren Alim, “Kongrelerimizin ilk haftalarında cumartesi ve pazar günleri 2 kongre gerçekleştireceğiz. Tabi daha sonra günleri değiştireceğiz. 10 ilçemizde kongre yapacağız. Kongrelerimiz şölen şeklinde tazelenme ve yenilenme şeklinde geçecek, yeni bir enerjiyle yola devam edeceğiz. Kongrelerimizi açık havada yeni dönem kurallarına uygun şeklinde düzenleyeceğiz. Salgında umarız yeni sıçrama olmaz ve kongrelerimize devam ederiz.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Yeniden aday olup olmayacağına ilişkin Alim, “Bizim derdimiz hizmet edebilmek. Başka düşüncemiz yok. Fırsat verilir, verilmez şuan bunu konuşmak için çok erken.” şeklinde açıkladı.