EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-06-2020 10:50   Güncelleme : 18-06-2020 10:50

Protokol Üniversitemize ve İlimize Hayırlı Olsun

RTEÜ ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü arasında Rize İlinin Flora(Damarlı Bitkiler), Fauna (Kuşlar, Memeliler, Çift Yaşarlar, Sürüngenler, İç Su Balıkları) ve Habitat/Ekosistem İzleme işine ilişkin protokol imzalandı.

Protokol Üniversitemize ve İlimize Hayırlı Olsun

Protokol, Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Ahmet USTA tarafından imzalandı.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN ve  Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize Şube Müdürü Miktat ÖZYANIK da katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Rektör Prof.Dr. Hüseyin KARAMAN protokolün Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

Protokol ile Rize İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında hazırlanan sonuç raporundaki izleme planlarına göre, damarlı bitkiler ve omurgalı yaban hayvanları (kuşlar, memeliler, sürüngenler, çift yaşarlar ve iç su balıkları) tür/popülasyon düzeyinde, özellikli alanları ise habitat/ekosistem düzeyinde izlenmesi amaçlanıyor.