SİYASET
Giriş Tarihi : 17-06-2020 18:09   Güncelleme : 17-06-2020 18:09

CHP İl Eğitim sekreterliği Basın Açıklaması

CHP İl Eğitim sekreteri Nazım Rakıcı Korona virüs nedeni ile bir basın açıklaması düzenledi

CHP İl Eğitim sekreterliği Basın Açıklaması

Rakıcı açıklamasına Son zamanlarda sosyokültürel yaşamımızdan kaynaklı genelde ilimizde vakaların arttığını görmekteyiz. Ölenlere rahmet pozitiflere geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı.

Ardından; ''Her ne kadar biyolojik savaşlar maddi dengeler korku imparatorlukları kültür savaşları gibi farklı teoriler düşünmekte, netice olarak ortada dolaşan korona virüsü var ve bilimseldir ve yaygındır. Gereken tedbirler maksimum düzeyde alınmalıdır.

Ancak hiç bir şekilde korkuya ve paniğe kapılmamalı. Sosyal medyada kesin ve net olmayan bilgi kirliliği paylaşımları yapılmamalı. İleride psikolojik sorunlar ve travma yaratacak paylaşımlardan kaçınılmalı. Paylaşımlar teselli vermeli ümit vermeli güven vermeli.

Daha acı tablolar görmemek için kutsal kültürlerimiz olan taziye düğün toplu ziyaretler gibi etkinliklere tedbir amaçlı ara vermemiz mümkün mertebe temastan kaçınılmalı. Temastan ve tokalaşmaktan kaçınırken kişisel algılanmamalı ve alınmamalıyız.

Maske ve sosyal mesafe kuralına uyalım. Yeter ki sürece destek olalım sağlığımızdan olmayalım.

Ülkemizin maruz kaldığı virüsün en kısa zamanda atlatacağı inancıyla ölenlere rahmet pozitiflere geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyor maddi manevî olarak halkımızın hizmetinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz'' ifadelerine yer verdi.