GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2020 20:46   Güncelleme : 14-06-2020 20:46

Rize'de Konuşan Şahin: Hasan Karal Bir Markadır.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkan Yardımcısı ve Rize’nin de aralarında yer aldığı 9 ilin bulunduğu 13. bölge komisyon başkanı İdris Şahin, teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Rize’ye geldi.

Rize'de Konuşan Şahin: Hasan Karal Bir Markadır.

Beraberinde Kurucular Kurulu Üyesi Hasan Canpolat ile Rize’deki bir otelde basın toplantısı düzenleyerek teşkilatlanma çalışmalarına start veren Şahin, AK Parti’nin Rize’deki kurucu Başkanı ve aynı zamanda 3 dönem Rize Milletvekili olan Hasan Karal ile ilgili açıklama yaptı. 

AK Parti’den ayrılarak DEVA Partisi Kurucuları arasında yer alarak Genel Başkan yardımcısı da olan Hasan Karal için “Siyasetin duayenlerinden” ifadesini kullanan Şahin, “DEVA Partisi içerisinde özgür ağırlığını yeterince biliyoruz. Şuanda önemli bir mevkide. Genel başkanımıza hem teşkilatlanmada hem de siyasi işlerde en yakın isimlerden bir tanesi. Genel başkanımızın katında onunla birlikte çalışan bir isim kendisi. Tabii ki Hasan beyin şöyle bir özelliği var. AK Parti kurulurken burada tanınan bilinen maruf bir imamdı, o süreç içerisinde El-Esher mezunu, kendisini iyi yetiştirmiş kamuoyunun kabul gördüğü bir isim. 27 yaşında genç bir şekilde Ak Parti'nin kurucu il başkanıydı. Siyasi hayatına da 18 yıl boyunca tabii ki Rize'de devam etti. Şuan itibariyle de en büyük önceliğinin Rize olduğundan hiç şüpheniz olmasın.” dedi.

Karal’ın Rize merkez dahil 12 ilçenin tamamında hemen hemen muhtarların büyük bir kısmını tanıdığını ifade eden Şahin, “Yerel siyasi aktörleri biliyor, basın mensuplarının tamamını tanıyor ve 24 saat boyunca herkesin bir fiil ulaşabildiği bir isim. Teşkilatlanma aşamasında Hasan Karal'ın görüşü mutlaka alınacaktır. Kendisiyle istişare edilecek. Ondan da elbette ki görüş almak suretiyle bu teşkilatlandırmaları gerçekleştireceğiz. Rize'den çok büyük siyasetçiler çok büyük isimler çıktı. Ama bunların tamamı farklı yerlerde siyaset yaparak önce Rize'ye geldi ve bu şekilde marka oldular. Oysa Hasan Karal Rize'de taban yaparak ulusalda marka olmuş bir isim. Rize için Rizeliler için çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Kendisinin fikirlerine teşkilatlanma aşamasında azami derecede değer verileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Öte yandan toplantıya katılan vatandaşların Rize Eski Milletvekili DEVA Partisi Genel Başkan yardımcısı Hasan Karal hakkında olumlu ifadeler kullanması dikkatlerden kaçmadı. Kendini Rizeye v Rizelinin çayına adamış bir kişilik. Bunu sizlerin ifadeleri ilede perçinlemiş olduk.