GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2020 21:59   Güncelleme : 13-06-2020 22:12

TYP’Lİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İŞLERİNDE ’SÜREKLİLİK’ İSTİYOR

Rize'de Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında okullarda görevlendirilen güvenlik görevlileri, iş hayatlarında süreklilik istediklerini dile getirdi.

TYP’Lİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İŞLERİNDE ’SÜREKLİLİK’ İSTİYOR

İŞKUR bünyesinde kura ile Toplum Yararına Programı kapsamında işe alınan özel güvenlik görevlileri, korona virüs nedeniyle okulların tatil edilmesiyle hastanelerde görevlendirildi. Hastanelerdeki görev süreleri de sona eren güvenlik görevlileri, basın açıklaması yaparak işlerinde "süreklilik" istedi.

TYP özel güvenlikleri adına konuşan Uğur Yıldız: “Cumhurbaşkanım ve devlet büyüklerim bizler 2019 – 2020 TYP kapsamındaki milli eğitim bakanlığına bağlı okul güvenlikleri olarak ülkemizin bu zorlu sürecinde devletimizin uygun gördüğü hastanelerde vefa destek gruplarında kurum ve kuruluşlar olmak üzere her yerde görev aldık. 9 aylık okul görevlerinde çalışma süremiz haziran ayında bitecektir. TYP özel güvenlikleri olarak 81 ilde aktif görevde olan 30 bin kişilik bir aileyiz. Her birimizin ailesini ve yaşamını sürdürebilmesi için siz değerli devlet büyüklerimizden önümüzdeki dönemlerde okullarda sözleşmeli olarak aynı görevde kalmak talebimizdir.”  diye konuştu.

Toplum Yararına Programı kapsamında çalışan özel güvenlik görevlileri daha önce de AK Parti Rize İl Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığına kadro talebini içeren dilekçe göndermiştiler.