GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-06-2020 21:23   Güncelleme : 12-06-2020 21:23

Ayasofya siyasete değil, ibadete açılsın

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Ayasofya'nın siyasete değil cami olarak ibadete açılması gerektiğini söyledi.

Ayasofya siyasete değil, ibadete açılsın

Saadet Partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman, “Zaman zaman gündeme gelen Ayasofya, milletimizin hassasiyetle takip ettiği hususlardan biridir. Birçok hassas konu gibi Ayasofya’nın da iktidar tarafından istismar edildiğine şahitlik ediyoruz.  Ayasofya, iktidarın istediği herhangi bir zamanda gündemi meşgul etmek için kullanacağı bir malzeme olmamalıdır.  Sayın Cumhurbaşkanı’nın, “Önce Sultan Ahmet’i doldurun, sonra Ayasofya’ya bakarız” demesinin üzerinden sadece bir yıl geçmiştir.  İktidar, siyaseten tıkandığı zamanlarda geçmişteki tavrıyla tutarsızlık içeren yeni bir tavırla suni gündemler oluşturabiliyor. Tutarsızlığı kabul etmiyoruz ve değerlerimizi daha fazla istismar etmeyin diyoruz. Bununla birlikte Ayasofya’nın cami olarak açılması için samimiyetle yapılacak bütün çalışmaların da destekçisi olacağız. Saadet Partisi olarak çağrımızı tekrarlıyoruz; “Ayasofya siyasete değil, ibadete açılsın” dedi. 

AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASINA YÖNELİK ADIMLARI DESTEKLEYECEĞİZ

Karaduman, "Genel Kurulda Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasıyla ilgili önergeye iktidarın ret oyu vermesi en hafif ifadeyle ikiyüzlülüğün apaçık göstergesidir. Saadet Partisi olarak iktidarın Ayasofya'yı cami olarak ibadete açmasına yönelik adımlarını destekleyeceğiz. Ama iktidar Ayasofya'yı konuşmak için değil açmak için gayret göstermelidir." diye konuştu.