GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2020 00:20   Güncelleme : 20-05-2020 00:20

Eğitim Bir Sen üyelerinden kan bağış

Rize Eğitim Bir-Sen 1 ve 2 nolu şubeleri üyeleri, covid - 19 salgını sürecinde Kızılay'da kan stoklarının risk seviyesinde azalması nedeniyle Kızılay’ın 'Kan ver hayat kurtar' çağrısına destek verdi.

Eğitim Bir Sen üyelerinden kan bağış

Memur-Sen-Eğitim Bir-Sen genel başkanı Ali Yalçın'ın "Şimdi Vefa Zamanı" ‘İyilik kanımızda var’ diyerek Kızılay'ın kan bağışına destek verdi. STK larıda destek olmaya davet etti. Eğitim Bir-Sen Rize Şube Başkanı Seyfettin AFACANLAR , korona virüs sebebiyle kan stoklarının azalması sonucu, Kızılay’ın kan bağışı çağrısı yapması üzerine ve genel başkanımızın çağrısına uyarak geçen hafta Ardeşen, Çayeli, Güneysu ilçelerimizde kan bağışında bulunduk.

Bu akşamda (18 Mayıs) Rize merkezde Memişağa Parkı'nda sosyal sendikacılık anlayışı kapsamında Yönetim Kurulu, kadın kolları ve üyeler ile birlikte iftardan sonra kan bağışında bulunduk. Bu akşam gelemeyen üyelerimiz için yarın akşam da kan bağışımız devam etmektedir. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek yapılan bağış organizasyonu ile ilgili açıklamada; Eğitim Bir-Sen Rize Şubesi üyeleri, Korona mücadelesi sürecinde kan stoklarının azalması nedeniyle Kızılay’ın "Kan ver hayat kurtar" çağrısına ‘İyilik kanımızda var’ Kan hayattır, kan vermek, ihtiyacı olana el vermek, can vermektir. Bu anlayışla erdemli sendikal duruş kulvarımıza yeni bir eylem daha ekliyor, tüm illerimizde üyelerimizi kan vermeye davet ediyoruz diyerek destek verdi.

Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek yapılan bağış organizasyonu ile ilgili açıklama yapan Başkan AFACANLAR , “İlk önce ’Evde kal, hayatta kal ve hayat eve sığar’ dedik. Cumhurbaşkanımızın 'Biz Bize Yeteriz' yardım kampanyası ve STK'lara maddi katkıda bulunduk. Ramazan ayı başlayınca yoksullara ulaştırılmak üzere Ramazan kolileri oluşturup STK lar aracılığıyla dağıttırdık. Bugün ise ’Kan ver hayat ver, Kızılay’a destek ver’ diyerek, Eğitim Bir-sen Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın yaptığı ’İyilik kanımızda var’ kampanyasını destekliyor ve üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.

 

Sosyal sendikacılık kapsamında birçok öncülüklerin merkezi olan Eğitim Bir Sen bu konuda da öncülük etmeyi bir sorumluluk kabul etmektedir. Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır diyerek kan stoklarımızın normal düzeye gelmesi için tüm üyelerimiz, vatandaşlarımızın ve STK'ların kan bağışı çağrımıza destek olmalarını bekliyoruz” dedi. AFACANLAR, konuşmasının sonunda, Memur Sen - Eğitim Bir Sen Trabzon Şube Başkanı Mehmet KARA' yı kan bağışı kampanyasına destek olmaya davet etti.