GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2020 03:38   Güncelleme : 14-05-2020 03:38

Rize'de sokağa çıkan çocuklar Vali ile birlikte eğlendi

Rize Valisi Kemal Çeber, sokağa çıkma kısıtlamaları 4 saatliğine kaldırılan 0-14 arası çocuklar ile birlikte güzel havanın tadını çıkardı

Rize'de sokağa çıkan çocuklar Vali ile birlikte eğlendi

İçişleri Bakanlığı Genelgesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile 0-14 yaş arası çocukların, sokağa çıkma kısıtlaması saat 11.00 ile 15.00 arası esnetilerek, 4 saat süre ile dışarı çıkmalarına izin verilmişti. Rize'de de kendilerine verilen izin ile dışarı çıkan çocuklar güzel havanın tadını çıkardılar. 

Rize Valisi Kemal Çeber, 4 saatlik süreyi değerlendirmek için Valilik önündeki alana gelen çocukların yanına giderek onlarla sohbet etti. Pandemi sürecinde evde neler yaptıkları, eğitimlerinin nasıl gittiği, neleri özledikleri gibi konu üzerine diyalogların geçtiği sohbetin ardından Vali Çeber, çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve salgınla ilgili tedbirleri hiç aksatmamalarını istedi.

Normalleşme sürecinde daha fazla hassasiyet gerekiyor

Vali Çeber, çocuklarla gerçekleşen sohbetin ardından yaptığı değerlendirmede; “Çocuklarımız, Pandemi sürecinden tıpkı büyükleri gibi büyük bir olgunluk gösterdiler ve evlerde bizim en büyük destekçilerimiz oldular. Devletimizin salgın konusunda aldığı ve uygulamaya koyduğu tedbirler sonucu her geçen gün daha iyi sonuçlar alınmakta. Bu olumlu tablo ile birlikte, kademeli normalleşme süreci içerisinde çocuklarımız-gençlerimiz evlerinden çıkarak baharın tadını bir nebze olsun yaşama imkanı buluyorlar. Onların mutluluğu bizleri de mutlu ediyor” şeklinde konuştu. 

Vali Çeber, konuşmasının devamında; “Her ne kadar çocuklarla birlikte oynamak, onlara sarılmak istesek de henüz salgını tam anlamıyla atlatmış değiliz. Bu yüzden bu normalleşme sürecinde daha fazla hassasiyet göstererek oluşabilecek ikinci dalganın önüne geçebiliriz“ ifadelerine yer verdi.

rizehaberleri.com