GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2020 07:20   Güncelleme : 14-04-2020 07:20

RİZE’DE COVİD 19 İLE MÜCADELE MİKRONSİS İLE YAPILIYOR

Rize’de Corana Visürü ( Covid 19 ) ile mücadele kapsamında Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in talimatlarıyla belediye Temizlik İşleri bünyesine Mikronsis dezenfektan aracı kazandırılarak mobil mücadele başlatıldı.

RİZE’DE COVİD 19 İLE MÜCADELE MİKRONSİS İLE YAPILIYOR

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de Corona Virüsü salgınına karşı verilen mücadele çerçevesinde çeşitli çalışmalar yürüten Rize Belediyesi, dezenfektan çalışmalarına daha köklü bir sistemle devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine kazandırılan Mikronsis aracıyla püskürme sistemiyle Covid 19 Virüsüyle daha etkili bir mücadele sağlanıyor. Mikronsis çalışması, çevrede bulunan araç, kent mobilyaları, şehir üniteleri ve benzeri bir çok alanda yüzeye yapışma suretiyle etkin ve başarılı işlev görüyor.

7 adet pervane sistemi bulunan araç, mikron nozul ve pervaneler aracılığıyla dezenfektan karışımını 30 metre mesafeli bir alana püskürtüyor. Mikronsis ekipmanıyla sabah 07.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet veren Rize Belediyesi, cadde sokaklar, park bahçeler, açık alanlar, meyve ve sebze hali bölgesi gibi bir çok alanda dezenfektan çalışmalarına aralıksız devam ediyor.