SPOR
Giriş Tarihi : 18-03-2020 06:48   Güncelleme : 18-03-2020 06:48

Takım Olmak Farklı Bir Özveri Gerektirir

Süper Lig'in 21. Hafta erteleme maçında Göztepe deplasmanından mağlup ayrılan Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Ünal Karaman, maçın ardından bazı açıklamalarda bulundu.

Takım Olmak Farklı Bir Özveri Gerektirir

Karaman yaptığı açıklamada "Bazı müsabakalar vardır, oynarsınız, kaybedersiniz ve üzülürsünüz. Biz bugün sadece sonuç adına üzüldük ama maçı hak eden bir rakibimiz vardı, onları tebrik ediyorum." dedi.

Takım olmanın farklı bir özveri gerektirdiğini belirten Karaman, "Farklı özelliklerde bulunmuş oyuncuların bir takım kimyası ortaya koyması gerekir. Mesela çok iyi savunma yaparsınız, etkili hucüm oyuncularınız olur. Gol yemeyi göze alırsınız ama dersiniz ki biz gol atacağız. Biz bugün bu çeşitlemeyi istediğimiz şekilde yapamadık. Anlaşılan bundan sonraki müsabakalarda zaman zaman zorlanacağız çünkü bu tarz, bu şekilde bir oyunun bize arzu ettiğimiz sonuçları getirecek boyutta olduğunu düşünmüyorum. O yüzden kendimizi ciddi bir hesaba çekeceğiz. Eğer varsa yetenek, o yetenekleri küllerinden sıyırıp açığa çıkmasını bekleyeceğiz. Ama görünen o ki biraz daha yolumuz var" dedi.