Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 06-03-2020 09:04   Güncelleme : 06-03-2020 09:20

Güneysu'da Öğrenciler “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” Projesi Ödüllerini Aldılar

Güneysu'da, “Camiler Çiçek Açıyor” projesi dahilinde bu yıl da DİB’nın "Camiyi seviyoruz namazla buluşuyoruz" temasıyla üçüncüsü düzenlenen programın ödül töreni Güneysu Merkez camiinde yapıldı.

Güneysu'da Öğrenciler “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” Projesi Ödüllerini Aldılar

İlçe Müftülüğü ile birlikte Güneysu Kaymakamlığı, Güneysu Belediyesi, Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı tarafından 18 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında düzenlenen “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” projesi büyük ilgi gördü.
İlkokul ve ortaokula giden 230 öğrenci, ara tatilde camiye giderek namazlarını camide kıldılar. 15 gün, 75 vakit camiye giderek imamlara ellerindeki formları imzalatan öğrenciler, ödülleri almaya hak kazandılar. Tüm öğrencilerie madalya hediye edilirken en çok camiye devam edenden başlayarak öğrencilere çeşitli değişik hediyeler takdim edildi.
Sunuculuğunu Merkez Camii İmam Hatibi Hızır YIĞCI’nın yaptığı programa ilçe Kaymakamı Arif OLTULU, Belediye Başkanı Rıfat ÖZER, İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki BIYIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, Milli Eğitim Şube Müdürü Eşref YAVAŞİ, İmam-Hatip ve Kur’an Kursu Öğreticileri, okul idarecileri, öğretmenleri, öğrenciler aileleri ve birçok davetli katılarak çocukların sevinçlerine ortak oldular.
Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğrencisi Kadri Cemil REİSOĞLU’nun Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK ,Belediye Başkanı Rıfat ÖZER ve ilçe Kaymakamı Arif OLTULU kısa bir konuşma yaparak öğrencileri ve yetişmelerinde emekleri geçen ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.
   Ödül töreninin ardından Güneysu Merkez Camii’nde ecdadın emaneti mukaddes vatanımızın bekası uğruna şehadete yürüyen aziz şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua programı düzenlendi.
Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğreticileri Kemal TOSUN ve Erdinç DAŞTAN, Rize Güzelköy Erkek Kur'an Kursu Öğreticisi Yakup TAŞGİT Hocaların muhteşem Kur’an-ı Kerim tilavetiyle cemaate Kur’an-Kerim ziyareti sundular.
Okunan Kur’an-ı Kerimlerin ardından İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK’in yapmış olduğu duayla programımız sona erdi.