GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2019 17:28   Güncelleme : 05-12-2019 17:28

ZAYIFLAMAK İSTEYEN YEŞİL ÇAY PUDRASI ÇAYI TÜKETSİN

Çaykur tarafından üretilen ve Çaykur’un ürün portföyüne yeni giren, kısa zamanda tüketicilerin bir hayli beğenisini kazanan, dünya da ise matcha çayı olarak tüketilen Çaykur yeşil pudrası çayının insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor.

ZAYIFLAMAK İSTEYEN YEŞİL ÇAY PUDRASI ÇAYI TÜKETSİN

Haber: Bayram Ali Kavalcı

İlk kez Çaykur tarafından üretilen ve dünyada daha çok Asya ülkelerinde üretilip hızlı tüketilen, Matcha veya Maca çayını, Çaykur yeşil pudra çayı olarak aylar önce tüketicilerin beğenisine sundu.

Türkiye genelinde çay severlerin dikkatini çeken, Çaykur yeşil pudra maça çayı ile ilgili konuşan, Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya ALİM; “ Japonlar tarafında yıllar önce keşfedilmiş olan, son yıllarda, Asya, Amerika ve Avrupa ülkelerinde tıbben faydalarının keşfedilmesi ile popülerliği oldukça artan macha çayını yeşil çay pudrası ismiyle üretmiş olduk. Yeşil çayın toz hali olan bu yeni ürünümüze Yeşil çay pudrası ismini vermemizin nedeni, sadece sıcak içimi dışında, dünya pasta sektöründe, kek türü ve her türlü pasta, dondurma gibi pastane (patisserie) mamullerinde kullanılma başlanan yeşil çay pudramız şimdi de ürettiğimiz siyah çay pudrası ürünlerimizi, Almanya’dan başlayarak tüm dünyaya gıda pazarında açılmak ve en çok tanınan bir çay markası olmayı hedefliyoruz. Dünyada eğilim olmaya başlayan bu yeni iki ürünün insan sağlığı noktasındaki tüketimi bilinçli bir şekilde hızla yükselmektedir. Çaykur olarak bu çalınmalarımızı başlatmış olduk. Çaykur olarak bu konuda bir kadın girişimci ile yaptığımız ön anlaşmayla Almanya’dan başlamak üzere bütün dünyaya, katkı maddesi kullanılmadan üretilen ve dünyanın üzerine kar yağan tek çaylardan üretilen çay pudrasının tanıtımını ve satışını yapmaya başladık. Yeşil çay pudramız, bir çok Asya ülkesinde en çok Japonya olmak üzere dünya genelinde pasta ürünlerinin yanında yeni bir eğilim ürün olarak kilo şikayeti ve sağlıklı insan olarak yaşama noktasında yeşil çay pudrası tüketimi artarak devam etmektedir. Tıp dünyası tarafından vücuttaki fazla kilolardan kurtulmak için vücutta yağ yakımını hızlandırdığı tespit edilmiştir. Vücuttaki ödem ve toksinleri ortadan kaldırmakta, mideni tok tutmaktadır. Yine şeker hastalarının da kullanabildiği tek sağlıklı zayıflama çayımızdır. ”diye konuştu.