EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-12-2019 09:04   Güncelleme : 05-12-2019 09:04

OSMAN KALYONCU ORTAOKULU LABORATUVAR VE TEKNOLOJİ SINIFI HİZMETE AÇILDI

Türkiye Kızılay Trabzon Şube Başkanlığı tarafından yaptırılan Osman Kalyoncu İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Teknoloji Laboratuarı törenle hizmete açıldı.

OSMAN KALYONCU ORTAOKULU LABORATUVAR VE TEKNOLOJİ SINIFI HİZMETE AÇILDI

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Kızılay Trabzon Şube Başkanı Dr. Oğuz Kara, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Müdür Şükür Köse, Kızılay Trabzon Şubesinin önemli bir yatırım yaptığına dikkat çekerek, “Kızılay Trabzon Şube Başkanı Dr. Oğuz kara’ya teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz Fen ve Teknoloji alanında kazanımları daha iyi öğrenerek bşarıları daha da artacağına inanıyorum. Dünyada 79 ülke ve bölgesinden 600 bin öğrencinin katıldığı Uluslararası Eğitim Değerlendirme Testi PISA 2018 sonuçlarına göre, Türkiye 37 OECD ülkesi arasında 31. sırada yer aldı. Türkiye Fen ve Teknoloji alanında başarısını en çok artıran ülke olması bizleri mutlu etti.”dedi.

 

Faaliyetler dışında ki bunlar afetlerdeki yaptığı çalışmalar ve ihtiyaç sahiplerine yaptığı gıda, tarım ve beslenmenin dışında eğitim faaliyetlerine de büyük önem verdiklerini belirten Kızılay Trabzon Şube Başkanı Dr. Oğuz Kara ,”Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları konusunda Kızılay olarak üzerimize düşeni yahpmaya hazırız. Bugün burada bunun bir örneğini yaşıyoruz. Osman Kalyoncu İmim Hatip Ortaokulu yeni bir okulumuz. Buradaki öğrencilerimizin fen Laboratuvarı ihtiyacı olduğunu duyduğumuzda, böyle bir laboratuvarı okula kazandırma kararı aldık. Bugün burada, bizim ne kadar doğru bir karar aldığımızı görmenin açıkça gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın Fen Bilgisi dersinde yaşlarına göre çok ciddi donanımlı olduklarını gördüm. Bunun da bu laboratuvardan eksik olduğunu düşünüyorum o açıdan iyi ki, bu laboratuvarı yapmışız. E-devlete kazandırmışız.” dedi.