YEREL
Giriş Tarihi : 15-11-2019 11:56   Güncelleme : 15-11-2019 12:58

SEYİT HOCAYA ZİYARETÇİ AKINI

Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürlüğüne Atanan Seyit Badır Hocaya ziyaretçi akını yaşanıyor.

SEYİT HOCAYA ZİYARETÇİ AKINI

          Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin’in Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanmasıyla boşalan Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğüne aynı yerde eğitim görevlisi olarak görev yapan Seyid BADIR’ atandı.

      Badır’ın atanmasının ardından Eğitim Merkezi Müdürlüğü ziyaretçi akınına uğradı. Bu bağlamda Rize’de faaliyet gösteren STK lar dan oluşan bir heyet Seyit hocayı makamında ziyaret etti. Rize İrşad Vakfı Yön.Kur.Bşk Ahmet  Ali Saruhan, Vakıf Müdürü Kale camii İmam Hatibi Kadir Kara, Evrensel Hafızlar Derneği Rize Şube  Başkanı Ali Kalender, Vakıf, Dernek yöneticileri ve hocalardan oluşan heyet seyit hocayı tebrik ederek başarı dileklerini bildirdiler.Konferans ve eğitim ile ilgili birtakım çalışmalarından dolayı Rize de bulunan Ankara il Müftüsü Yusuf Doğan Hoca da bu ziyarete iştirak ederek Seyit hocayı tebrik ettiler.  Ziyaretlerden memnun kalan Seyit Badır hoca çok hassas bir göreve getirildiğini, kamuoyunun teveccühünü da gördüğünü ve layıkı ile bu görevi sürdürmeye çalışacağını ifade ederek gelenlere teşekkür etti.